Mistrz Igrzysk Tytanów – nowa Smocza Straż już w czerwcu

Seria Smocza straż Brandona Mulla jest kontynuacją bestsellerowego Baśnioboru. Tym razem Kendra i jej brat Seth próbują ocalić świat, przed losem, jaki chcą ludziom zgotować zbuntowane smoki. Mistrz Igrzysk Tytanów będzie już czwartą odsłoną tej historii fatasy dla dzieci i młodzieży. Jaka przygoda czeka na czytelników tym razem?

Mistrz Igrzysk Tytanów - nowa Smocza Straż

Mistrz Igrzysk Tytanów – nowa Smocza Straż

Nie udało się uniknąć wojny ze smokami. Konflikt się nasila i Kendra wraz z przyjaciółmi będzie musiała poszukać nowych sojuszników przeciwko smokom, które chcą panować nad całym światem. Swoje kroki skierują ku Dolinie Tytanów. To kolejny smoczy azyl, ale różni się od tych, które upadły. W Dolinie Tytanów smoki nie mają nawet tej namiastki wolności, jaką zagwarantowano im w innych azylach. Żyją w niewoli. Tym miejscem rządzi jedna z pięciorga magicznych władców — Królowa Olbrzymów.

To właśnie w Dolinie jest arena tytułowych Igrzysk Tytanów, a wszystkie walki gladiatorów, jakie się na niej rozgrywają, nadzoruje demon Humbugl. Po ostatniej potyczce właśnie z tym stworem Seth stracił swoje wspomnienia. Bohaterowie robią wszystko, żeby powstrzymać smoczą inwazję. Poza Ronodinem, mrocznym jednorożcem, bo ten — jak zwykle — ma swoje plany i z przebiegłością, krok po kroku, zamierza je zrealizować.

Tymczasem Seth cały czas stara się znaleźć sposób, żeby odzyskać utracone wspomnienia. Kendra szuka brata, żeby chronić go przed nim samym i mrokiem, z którego czerpią jego zdolności. Jednocześnie cały czas nie jest pewna, czy Sethowi można ufać.

Przygoda, humor i przewrotność

Mistrzu Igrzysk Tytanów na czytelników będzie czekać starcie gigantów: smoków i olbrzymów. Narracja Mulla bywa przewrotna, więc nie możemy mieć pewności, kto z tego starcia wyjdzie zwycięsko. Do wygrania wojny bohaterowie będą potrzebować magicznego talizmanu. Czy wszystkim sojusznikom będą mogli zaufać?

Przygodowe opowieści Brandona Mulla podobają się nie tylko tym młodszym czytelników. Wśród fanów ma całkiem spore grono dorosłych. W jego książkach nie brakuje niezwykłych przygód, a obok humoru możemy też liczyć na odrobinę mroku.

Mistrz Igrzysk Tytanów, najnowsza powieść z serii Smocza Straż będzie mieć premierę 4 czerwca. W TaniaKsiazka.pl znajdziecie ją w tym miejscu, a już dziś najnowszą książkę Brandona Mulla możecie zamówić w przedsprzedaży.

Przeczytaj także