Mindhunter. Podróż w ciemność – już wkrótce w Polsce!

Mindhunter. Podróż w ciemność - kup na TaniaKsiazka.plMindhunter. Podróż w ciemność to już druga książka autorów bestsellerowego Mindhuntera, która w błyskawicznym tempie podbiła serca czytelników na całym świecie. Ich pierwsza publikacja szturmem wdarła się na pierwsze miejsca bestsellerowych list, przez długi czas okupując szczyt. Tym razem John Douglas i Mark Olshaker powracają z nowością pt. Mindhunter. Podróż w ciemność. Książka na polskim rynku będzie dostępna od 3 października 2018 roku i z pewnością przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom poprzedniej publikacji. Autorzy powracają w wielkim stylu, udowadniając tym samym, że mają jeszcze sporo do opowiedzenia. Warto też wspomnieć, że na podstawie pierwszej książki pt. Mindhunter powstał serial, dostępny na platformie Netflix. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej o najnowszym projekcie autorów!

Mindhunter. Podróż w ciemność – co motywuje przestępców do działania?

Agent John Douglas, jeden z najwybitniejszych profirelów w dziejach FBI po raz kolejny zabiera czytelników w podróż do serca ciemności. Tym samym pozwala odbiorcom poznać najciemniejsze zakamarki umysłu seryjnego mordercy. Douglas przez wiele lat wysłuchiwał zwierzeń sprawców najstraszniejszych i najokrutniejszych przestępstw, ponieważ tego wymagała jego praca. Jednak, aby móc ich poznać, musiał pozyskać ich sympatię. Z tego powodu zaprzyjaźniał się z takimi ludźmi jak choćby Richard Speck, morderca ośmiu studentek z Chicago.

Robił to przede wszystkim po to, by nauczyć się patrzeć na zbrodnię oczami sprawcy. By zrozumieć, dlaczego za cel obiera sobie kobiety i dzieci. Douglas musiał poczuć satysfakcję mordercy i strach ofiary. Dotknąć ciemności, aby skutecznie ścigać seryjnych morderców. I ochronić bliskich przed niewyobrażalnym złem.

Jak już wspomnieliśmy, na podstawie pierwszej książki Mindhunter powstał serial w reżyserii Davida Finchera, który odpowiada za sukces takich projektów jak Siedem, Zodiak czy Zaginiona dziewczyna. Można więc się spodziewać, że wraz z nową publikacją, już niedługo pojawi się nowy sezon ekranizacji.

Przypominamy, że książka pt. Mindhunter. Podróż w ciemność będzie dostępna od 3 października bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży.

Przeczytaj także