Miasto z mgły Carlosa Ruiza Zafóna – ostatnia książka pisarza ukaże się w maju

Miasto z mgły Carlosa Ruiza Zafóna to ostatnia książka autorstwa nieodżałowanego, przedwcześnie zmarłego hiszpańskiego autora. Zbiór jedenastu opowiadań pisarza trafi na półki polskich księgarni już na początku maja. Czytelnicy na całym świecie pokochali twórczość Carlosa Ruiza Zafóna za bestsellerową serię pt. Cmentarz Zapomnianych Książek.

Miasto z mgły Carlosa Ruiza Zafóna - ostatnia książka pisarza

Miasto z mgły Carlosa Ruiza Zafóna

Wieść o śmierci Carlosa Ruiza Zafóna była wielkim ciosem dla tysięcy jego fanów na całym świecie. Oddani czytelnicy mają teraz okazję jeszcze jeden raz odkryć na nowo twórczość autora, co może być – niewielką, ale zawsze – pociechą po stracie ulubionego pisarza.

Miasto z mgły, czyli ostatnia książka Carlosa Ruiza Zafóna, to tom złożony z 11 opowiadań. Znajdują się wśród nich zarówno teksty publikowane wcześniej w różnego rodzaju czasopismach, jak i te, które do tej pory nie ukazały w drukowanej ani elektronicznej formie.

Wydawca zapowiada, że w zbiorze opowiadań czytelnicy odnajdą klimat znany im dobrze z serii o Cmentarzu Zapomnianych Książek. Powróci tematyka, postaci, atmosfera, a także motywy, którymi autor oczarował odbiorców w innych swoich książkach.

Młody chłopak odkrywa, że chce zostać pisarzem, kiedy jego opowieści zaciekawiają bogatą dziewczynę, która skradła mu serce. Budowniczy ucieka z Konstantynopola z projektami sekretnej biblioteki. Dziwny dżentelmen zachęca Cervantesa do napisania książki, jaka jeszcze nigdy nie powstała. Gaudí, płynący na pokładzie transatlantyku na tajemnicze spotkanie w Nowym Jorku, zachwyca się parą i światłem, materią, z której powinny być zrobione miasta.

fragment opisu książki od wydawcy

Premiera książki wydanej przez Wydawnictwo Muza jest zapowiedziana na 5 maja 2021 roku.

Książkę znajdziecie pod linkiem: Miasto z mgły >>

Cmentarz Zapomnianych Książek

Jeśli do tej pory nie mieliście jeszcze okazji poznać niezwykłego, magicznego świata wykreowanego przez Carlosa Ruiza Zafóna w jego cyklu pt. Cmentarz Zapomnianych Książek, poniżej możecie znaleźć poszczególne części tej bestsellerowej serii:

Zobacz także:

Przeczytaj także