Miasto szpiegów – nowy kryminał Marka Krajewskiego

Marek Krajewski, wrocławski ekspert od powieści szpiegowskich powraca z kolejną częścią serii o Popielskim! Najnowsza książka Miasto Szpiegów przenosi czytelnika do wolnego miasta Gdańsk, w którym wszystkie chwyty są dozwolone. Podczas lektury pasjonaci kryminalnych zagadek i historycznych kontekstów na pewno poczują satysfakcję. Autor bowiem w tej powieści odkrywa mniej znane karty z historii służb specjalnych II Rzeczypospolitej. Premierę  kryminału o kolejnych perypetiach lwowskiego komisarza policji o pseudonimie Łyssy zaplanowano na 19 maja.

Miasto Szpiegów Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Miasto szpiegów – nowy kryminał Marka Krajewskiego

Akcja nowej kryminalnej powieści Marka Krajewskiego Miasto szpiegów rozgrywa się w 1933 roku. Wtedy to Edward „Łyssy” Popielski na zlecenie swych protektorów wraz z Ritą i Leokadią trafia ze Lwowa do targanego wojną wywiadów Gdańska. Dzięki swojej niezwykłej przenikliwości dość szybko poznaje drugą, ciemną stronę tego miasta. Tak różną od wyidealizowanych wyobrażeń o gotyckiej Perle Bałtyku. W portowych, ukrytych i ciemnych zaułkach królują bowiem nędza i przemoc. Groźne fale wzburzonego morza pochłaniają natomiast kolejne ofiary ludzi, którzy widzieli, słyszeli i wiedzieli zbyt wiele, by móc przeżyć.

W Gdańsku komisarz Popielski po raz pierwszy zmierzy się z Abwehrą i ta inicjacja okaże się być niemal śmiertelna. Łyssy pozna również Irenę Arendarską. Ta przepiękna blondynka nie tylko zniewala niezaprzeczalnym urokiem, ale też bywa bardzo cyniczna. Diaboliczna uwodzicielka zastawi na śledczego sidła. Czy ten będzie miał szansę się z nich wyplątać? Łatwiej mu będzie zaufać najzacieklejszemu wrogowi, czy najbliższej osobie?

Nie zwlekaj! Jeśli ciekawi Cię ta historia i pragniesz mieć swój egzemplarz książki Marka Krajewskiego pt. Miasto Szpiegów, już teraz zajrzyj w to miejsce. W naszej księgarni możesz go bowiem zamówić przed 19 maja, czyli dniem premiery. Inne powieści wrocławskiego pisarza znajdziesz pod tym linkiem.

Zobacz także:

Przeczytaj także