Magda – autobiografia Magdy Gessler. Nowość!

„Kreatorka smaku”, reanimatorka polskiej gastronomii, od wielu lat nieustraszenie wojująca pod sztandarem Kuchennych rewolucji. Nad Wisłą znają ją chyba wszyscy. Jeśli macie ochotę przyjrzeć się historii życia jednej z najpopularniejszych restauratorek w Polsce, niech Waszej uwadze nie umknie Magda – autobiografia Magdy Gessler, która niedawno trafiła na półki księgarń. Poniżej znajdziecie kilka słów na temat tej książki.

Magda - autobiografia Magdy Gessler. Nowość!

Magda – autobiografia Magdy Gessler 

Czytelników może nieco zdziwić fakt, że w pracy nad autobiografią Magdzie Gessler pomagał człowiek, który pierwotnie został jej przedstawiony jako… doradca podatkowy. Jak się okazało między restauratorką a Dominikiem Linowskim, współautorem książki, nawiązała się niecodzienna nić porozumienia.

Z rozmów między Magdą i Dominikiem powstała opowieść o ambicji, wzlotach i upadkach, podróżach i inspiracjach. Czytelnicy mogą zajrzeć za kulisy kariery restauratorki i z bliska przyjrzeć się barwnej osobowości Magdy Gessler.

 

Gdyby przyrównać kuchnię do muzyki, to widziałabym się raczej w roli kompozytora czy stroiciela fortepianu, skrzypiec, a najlepiej całej orkiestry niż na podeście dyrygenta bądź w fotelu pianisty. Nic nie sprawiało mi większej radości niż wymyślanie, jak wszystko powinno wyglądać i działać, planowanie, zbieranie komponentów, dopasowywanie i odpowiednie ich układanie.

Uwielbiałam te momenty, zanim wszystko zaczynało działać jak w zegarku, kiedy dopiero sprawdzałam w praktyce swoje pomysły, korygowałam je i stroiłam do wymogów rzeczywistości. Moment chwały przychodzi, gdy orkiestra po raz pierwszy zabrzmi tak, jak się tego oczekuje, a chwila spokoju – gdy umie to powtórzyć. Czułam potrzebę nieustannego rozwoju, ciągłe pragnienie kreatywności i parcia do przodu.

Moim celem było też odczarowanie polskiej kuchni, przywrócenie jej blasku i pokazanie, że to nie tylko kiełbasa i schabowy. Dwudziesty wiek to przecież okres,w którym Polacy dużo częściej martwili się, co jeść,a nie – jak jeść. Zniknęła więc także umiejętność czerpania radości z bycia razem przy stole. Zależało mi, żeby rodacy przypomnieli sobie o naszych wspaniałych tradycjach kulinarnych. Cóż, mój patriotyzm jest może specyficzny, ale naprawdę żarliwy.

fragment książki
źródło: gesslermagda.pl

 

Premiera książki odbyła się 16 czerwca 2021 roku.

Autobiografia Magdy Gessler ukazała się nakładem Wydawnictwa 5Why Promotion.

Książkę znajdziecie W TYM MIEJSCU.

 

Zobacz także:

Przeczytaj także