Lukier – odważna powieść, która porywa!

Lukier - zobacz na TaniaKsiazka.plLukier to powieść Malwiny Pająk, która w sprzedaży będzie dostępna od 14 lutego 2019 roku. Niech was nie zmyli słodki tytuł książki. Jest to bowiem jedna z tych odważnych książek, w której autorka nie boi się poruszać ważnych i trudnych tematów. Przede wszystkim Pająk w zaskakująco obrazowy sposób oddaje realia prawdziwego i nie zawsze łatwego życia. Gdzie nie wszystko idzie po myśli bohaterów, a otaczający ich świat zdaje się nie nieść ze sobą światełka nadziei na lepsze jutro. Brutalna, ale jakże prawdziwa codzienność. Jeśli poszukujecie mocnych wrażeń i nietuzinkowych historii, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, o czym opowiada prezentowana dziś książka.

Lukier – przewrotny tytuł i ekstrawagancka powieść

Jedną z głównych bohaterek jest Julka. Dziewczyna ma za sobą 25 lat i trudne dzieciństwo. A przed sobą? Duże ilości cudzej kokainy i zatrważająco mało pieniędzy. A do tego transseksualną przyjaciółkę, z którą czasami sypia.

Drugą postacią tej historii jest 36-letnia Anka, która właśnie robi karierę. Dzięki temu mogła pozwolić sobie na mieszkanie w centrum miasta, oczywiście na kredyt. Nie brakuje jej również zapasu wina w lodówce. Jest także mąż, który najprawdopodobniej już jej nie kocha. Każda z bohaterek żyje w innej stolicy, według całkiem innych reguł. A dzień, w którym się spotkają, zmieni w ich życiu wszystko. Albo i nic…

Tym samym czytelnicy będą mieli okazję poznać dwie zupełnie inne bohaterki. W tle całej akcji majaczy Polska, tętniąca korpożyciem i wijąca się białą kreską. Pojawiają się również kolorowe imprezy, ale także szara rzeczywistość bitych żon, zmarnowanych szans i fetoru ciasnych mieszkań.

Malwina Pająk stworzyła niezwykle porywającą powieść, w której nie boi się krzyczeć. Przewrotny tytuł został użyty nie przez przypadek. Pisarka z rozdziału na rozdział zdejmuje kolejne warstwy lukru, by dotrzeć do sedna, w którym tkwi bolesna prawda. Trochę śmieszno, trochę straszno, na pewno bez złudzeń.

Przypominamy, że książka pt. Lukier będzie dostępna w sprzedaży od 14 lutego bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także