Ludzie i ich historie – reportaże warte uwagi
Ludzie i ich historie to zestawienie, które zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu. Jesteście ciekawi, co nowego pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie? Służymy pomocą! Ponieważ przygotowaliśmy dziś zestawienie reportaży, których nie możecie przegapić. Większość z nich swoją premierę będzie miała już wkrótce. Jeden tytuł już jest dostępny w sprzedaży. Poza tym są to zarówno międzynarodowe hity, jak i polskie bestsellery. Jesteście ciekawi, co w trawie piszczy? Zatem koniecznie sprawdźcie nasze dzisiejsze propozycje!
Ludzie i ich historie – Policjanci. W boju
Granaty, karabiny, broń krótka, desanty ze śmigłowca, szturmowanie budynków. Policyjnym antyterrorystom zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców. Liczą się więc z tym, że trafią na strzelaniny, wojny gangów, zamachy czy odbijanie zakładników. W końcu to ich żywioł.
W związku z tym codzienne mordercze treningi przygotowują ich do tego, żeby stawić czoło najgorszemu. Tymczasem w domu czeka żona. Pełna niepokoju, bo przecież mąż może nie wrócić z akcji. Jak swoją służbę widzą policjanci i jak postrzegają ją ich partnerki? Z czym muszą mierzyć się na co dzień polscy antyterroryści? I jaką cenę płacą za tak wymagający zawód?
Książka dostępna od 24 marca 2020 roku.
Ludzie i ich historie – Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział
ci wszystko
Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który ma niewiele osób. Co możecie zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiecie, że ktoś ukrywa ważne informacje, a wy koniecznie chcesz je poznać? Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji. I to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem. Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą wam, jak wydobyć z ludzi prawdę. A poza tym nauczą was technik stosowanych w walce z terroryzmem.
W związku z tym znajdziecie tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego. Uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.
Książka już dostępna.
Ludzie i ich historie – Tak dziś jemy. Biografia jedzenia
Czy wiecie, że na Islandii uprawia się banany, a w Danii jeszcze 30 lat temu nie znano czosnku? Za życia dwóch pokoleń dokonała się globalna zmiana. Tradycyjne diety oparte na ograniczonej liczbie składników ustąpiły miejsca najrozmaitszym modom i trendom. Poza tym w mediach roi się od samozwańczych ekspertów żywieniowych, a my czujemy się coraz bardziej zagubieni.
Część z nas korzysta z bogactwa, do którego wcześniej nie mieliśmy dostępu: smakuje egzotycznych ziół, zaopatruje się na ryneczkach i wymienia przepisami na wyszukane potrawy. Innych jedzenie powoli zabija: powoduje cukrzycę i problemy z sercem na skalę dotąd niespotykaną. Zdrowa żywność jest droższa i trudniej dostępna, a otyłość – paradoksalnie – coraz częściej idzie w parze z niedożywieniem.
To pasjonujący reportaż o znikającej godzinie lunchu, sproszkowanych zamiennikach jedzenia takich jak Huel, braku czasu na gotowanie oraz rosnącej popularności weganizmu i Uber Eats. Z tej książki dowiecie się, jak rewolucja żywieniowa wpływa na nasze zdrowie, relacje z ludźmi i otaczający nas świat.
Książka jest już dostępna.
Ludzie i ich historie – Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy
Chirurg, internista, ginekolog. Psychiatra z kilkudziesięcioletnim stażem pracy oraz początkujący stażysta w hospicjum. Pielęgniarka wysłana na misję medyczną do toczonej wojną Libii i dentysta gwiazd show-businessu. Poza tym psychodietetyczka oraz lekarka, posiadająca własne prosektorium. Opowiadają o pacjentach i przypadkach, których nigdy nie zapomną.
O chłopcu, który wierzył, że gdy schudnie, zostanie oddany niewydolnej wychowawczo matce i dziewczynie, która wolała iść na randkę niż ratować własne zdrowie. Do tego przeczytacie o młodym mężczyźnie, który zachorował na nieuleczalną chorobę w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat. I o kobiecie z Afryki, którą tamtejszy poziom medycyny skazał na śmierć, chociaż jej choroba jest całkowicie wyleczalna w państwach Zachodu. O setkach nieboszczyków, którzy w prosektoriach są traktowani gorzej niż niepotrzebne przedmioty.
Książka jest już dostępna.
Ludzie i ich historie – Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw
Zastanawialiście się, co zrobić, kiedy jedynym świadkiem przestępstwa jest natura?
Uzbrojona w mikroskop Patricia Wiltshire odkrywa tajemnice zbrodni, badając ślady błota na wiejskiej drodze, brudne plamy na podeszwach butów, rośliny, grzyby i mikroby. Tym samym korzysta ze swojej wiedzy naukowej, by znaleźć często pomijane wskazówki, pozostawione przez przestępców. Dzięki swej ciekawości, pasji, pokorze, mądrości i intuicji stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policyjnych na świecie.
Książka jest już dostępna.
Ludzie i ich historie – Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?
Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już dziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.
Poza tym reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. W związku z tym przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?
Książka jest już dostępna.