Ludzie i ich historie – reportaże warte uwagi

Ludzie i ich historie to zestawienie, które zainteresuje wszystkich miłośników literatury faktu. Jesteście ciekawi, co nowego pojawi się w sprzedaży w najbliższym czasie? Służymy pomocą! Ponieważ przygotowaliśmy dziś zestawienie reportaży, których nie możecie przegapić. Większość z nich swoją premierę będzie miała już wkrótce. Jeden tytuł już jest dostępny w sprzedaży. Poza tym są to zarówno międzynarodowe hity, jak i polskie bestsellery. Jesteście ciekawi, co w trawie piszczy? Zatem koniecznie sprawdźcie nasze dzisiejsze propozycje!

Policjanci. W boju - kup na TaniaKsiazka.plLudzie i ich historie – Policjanci. W boju

Granaty, karabiny, broń krótka, desanty ze śmigłowca, szturmowanie budynków. Policyjnym antyterrorystom zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców. Liczą się więc z tym, że trafią na strzelaniny, wojny gangów, zamachy czy odbijanie zakładników. W końcu to ich żywioł.

W związku z tym codzienne mordercze treningi przygotowują ich do tego, żeby stawić czoło najgorszemu. Tymczasem w domu czeka żona. Pełna niepokoju, bo przecież mąż może nie wrócić z akcji. Jak swoją służbę widzą policjanci i jak postrzegają ją ich partnerki? Z czym muszą mierzyć się na co dzień polscy antyterroryści? I jaką cenę płacą za tak wymagający zawód?

Książka dostępna od 24 marca 2020 roku.

Ludzie i ich historie – Poznaj prawdę. Agenci CIA zdradzą ci, jak przekonać każdego, by powiedział Ludzie i ich historie - sprawdź na TaniaKsiazka.plci wszystko

Umiejętność skutecznego dotarcia do prawdy jest wyjątkowym talentem, który ma niewiele osób. Co możecie zrobić, nie mając specjalnego przeszkolenia, gdy wiecie, że ktoś ukrywa ważne informacje, a wy koniecznie chcesz je poznać? Proponujemy kilka skutecznych metod perswazji. I to autorstwa nie byle kogo, bo specjalistów, którzy poparli je wieloletnim doświadczeniem.  Philip Houston, Michael Floyd i Susan Carnicero, byli agenci CIA i autorzy bestsellerowej „Anatomii kłamstwa” pokażą wam, jak wydobyć z ludzi prawdę. A poza tym nauczą was technik stosowanych w walce z terroryzmem.

W związku z tym znajdziecie tutaj relacje z autentycznych przesłuchań, obszerne wyjaśnienia i przykłady z codziennego życia. Uzupełnione zostały spostrzeżeniami Petera Romary’ego. Uznanego na arenie międzynarodowej prawnika, trenera i eksperta w stosowaniu podobnych technik w prawie, biznesie i negocjacjach.

Książka już dostępna.

Tak dziś jemy - kup na TaniaKsiazka.plLudzie i ich historie – Tak dziś jemy. Biografia jedzenia

Czy wiecie, że na Islandii uprawia się banany, a w Danii jeszcze 30 lat temu nie znano czosnku? Za życia dwóch pokoleń dokonała się globalna zmiana. Tradycyjne diety oparte na ograniczonej liczbie składników ustąpiły miejsca najrozmaitszym modom i trendom. Poza tym w mediach roi się od samozwańczych ekspertów żywieniowych, a my czujemy się coraz bardziej zagubieni.

Część z nas korzysta z bogactwa, do którego wcześniej nie mieliśmy dostępu: smakuje egzotycznych ziół, zaopatruje się na ryneczkach i wymienia przepisami na wyszukane potrawy. Innych jedzenie powoli zabija: powoduje cukrzycę i problemy z sercem na skalę dotąd niespotykaną. Zdrowa żywność jest droższa i trudniej dostępna, a otyłość – paradoksalnie – coraz częściej idzie w parze z niedożywieniem.

To pasjonujący reportaż o znikającej godzinie lunchu, sproszkowanych zamiennikach jedzenia takich jak Huel, braku czasu na gotowanie oraz rosnącej popularności weganizmu i Uber Eats. Z tej książki dowiecie się, jak rewolucja żywieniowa wpływa na nasze zdrowie, relacje z ludźmi i otaczający nas świat.

Książka jest już dostępna.

Ludzie i ich historie – Trudny przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzyLudzie i ich historie - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Chirurg, internista, ginekolog. Psychiatra z kilkudziesięcioletnim stażem pracy oraz początkujący stażysta w hospicjum. Pielęgniarka wysłana na misję medyczną do toczonej wojną Libii i dentysta gwiazd show-businessu. Poza tym psychodietetyczka oraz lekarka, posiadająca własne prosektorium. Opowiadają o pacjentach i przypadkach, których nigdy nie zapomną.

O chłopcu, który wierzył, że gdy schudnie, zostanie oddany niewydolnej wychowawczo matce i dziewczynie, która wolała iść na randkę niż ratować własne zdrowie. Do tego przeczytacie o młodym mężczyźnie, który zachorował na nieuleczalną chorobę w wieku zaledwie dwudziestu kilku lat. I o kobiecie z Afryki, którą tamtejszy poziom medycyny skazał na śmierć, chociaż jej choroba jest całkowicie wyleczalna w państwach Zachodu. O setkach nieboszczyków, którzy w prosektoriach są traktowani gorzej niż niepotrzebne przedmioty.

Książka jest już dostępna.

Ślady zbrodni - kup na TaniaKsiazka.plLudzie i ich historie – Ślady zbrodni. Niemi świadkowie przestępstw

Zastanawialiście się, co zrobić, kiedy jedynym świadkiem przestępstwa jest natura?

Uzbrojona w mikroskop Patricia Wiltshire odkrywa tajemnice zbrodni, badając ślady błota na wiejskiej drodze, brudne plamy na podeszwach butów, rośliny, grzyby i mikroby. Tym samym korzysta ze swojej wiedzy naukowej, by znaleźć często pomijane wskazówki, pozostawione przez przestępców. Dzięki swej ciekawości, pasji, pokorze, mądrości i intuicji stała się jednym z najbardziej pożądanych konsultantów policyjnych na świecie.

Książka jest już dostępna.

Ludzie i ich historie – Mistrzynie kamuflażu. Jak piją Polki?

Magda Omilianowicz rozmawia z kobietami, których życiem zawładnął alkohol, oraz z osobami z ich otoczenia: terapeutami i dorosłymi już Mistrzynie kamuflażu - sprawdź na TaniaKsiazka.pldziećmi (DDA). Z tych wstrząsających wywiadów i opowieści wyłania się prawdziwy obraz Polki w szponach nałogu.

Poza tym reporterka szuka odpowiedzi na to, dlaczego kobiety coraz częściej sięgają po alkohol oraz jak są postrzegane przez innych i przez same siebie. W związku z tym przedstawia historie osób, których życie jest podszyte fałszywym poczuciem bezpieczeństwa, lękiem i wstydem. Jednocześnie skłania do przemyśleń: kiedy picie staje się chorobą? Gdzie leży granica między świadomym i kontrolowanym spożywaniem alkoholu a uzależnieniem? Czy to może dotyczyć także mnie lub moich bliskich?

Książka jest już dostępna.

Przeczytaj także