Lolek Adam Wajrak – niezwykła opowieść

Lolek - sprawdź na TaniaKsiazka.plO książce pt. Lolek miałam już kiedyś okazję pisać. I przyznam szczerze, że chętnie zrobię to po raz kolejny. Dlaczego? Uwielbiam te radosne czworonogi i podpisuję się pod stwierdzeniem, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Smuci mnie zaś świadomość, że ta bezwarunkowa miłość nie zawsze jest odwzajemniana przez ludzi. Taki smutny początek miała przygoda Lolka, którą doskonale opisuje Adam Wajrak. Co więcej, ten pies istnieje naprawdę, a wszystkie wydarzenia zawarte w książce miały miejsce w rzeczywistości. Choćby dlatego warto sięgnąć po tę niezwykłą historię.

Lolek – jeden z najpopularniejszych psów w Polsce

Tak, bo jeśli ktoś interesuje się tematem, to wie, że Lolek ma mnóstwo wielbicieli na jednym ze społecznościowych portali. Tytułowy psiak to futrzak, który ma za sobą trudną i dość smutną przeszłość. Obecnie jego największym marzeniem jest znaleźć człowieka do kochania. Ale jak zdążył się już przekonać, to wcale nie jest takie łatwe i proste. Zwłaszcza jeśli błąka się samotnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.

Jak już wspomniałam, historia oparta jest na faktach. Autora do napisania książki zainspirował czworonóg, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza i jego żony Nurii. Obecnie futrzak zamieszkuje z nimi w Teremiskach, w Puszczy Białowieskiej. I jak można się domyślić, wiedzie spokojne życie przepełnione miłością i ciepłem, którego tak desperacko poszukiwał.

Czytelnik w środku, oprócz niezwykle poruszającej historii znajdzie również przepiękne ilustracje, stworzone przez znanego i cenionego Mariusza Andryszczyka. Nie dajcie się jednak zwieść formie i kategorii dziecięcej, do której przypisywana jest opowieść. Ta książka to niezwykła przygoda, w którą powinien wyruszyć ze swoją pociechą każdy dorosły.

Sam autor o najnowszej publikacji mówi następująco:

Każdy pies marzy, aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się spotkać, a czasami trzeba się trochę rozejrzeć. Dlatego tę książeczkę dedykuję wszystkim pieskom, które jeszcze nie odnalazły swojego człowieka i wszystkim ludziom, którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa. A tym, którzy się już odnaleźli życzę szczęścia.

Książkę pt. Lolek znajdziecie tutaj. Gorąco polecam!

Przeczytaj także