Literatura młodzieżowa – nowości i zapowiedzi!

Jeśli interesuje was w szczególności literatura młodzieżowa, to dzisiejsze zestawienie bez wątpienia przypadnie wam do gustu! Sprawdźcie, jakie nowości i zapowiedzi w tym gatunku cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród czytelników. A ponieważ pogoda za oknem nie rozpieszcza, warto zaopatrzyć domową biblioteczkę w nowe tytuły, które pomogą wam uporać się z jesienną szarugą i spadkiem nastroju!

Literatura młodzieżowa - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Era Zero

Spika, lekko zbuntowana i silnie rozczarowana życiem nastolatka, podczas nudnej klasówki w szkole dostaje dziwnego ataku. W jego wyniku przenosi się do Ery Zero, miejsca w przyszłości Ziemi, gdzie cywilizacja ludzka wyewoluowała w wyższe byty, zniknęły wszelkie konflikty, podziały oraz panuje pokój i harmonia. Aby dołączyć do grona mieszkańców, dziewczyna musi przejść kolejne próby. Czy jednak miejsce to okaże się tak idealna, jak wygląda na pierwszy rzut oka?

Książka dostępna od 15 listopada 2020 roku.

Kraina nocy - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Kraina nocy, kontynuacja Hazel Wood

Finch i Alice zostali zupełnie pozbawieni kontaktu ze sobą, a jednocześnie muszą rozwiązać tę samą zagadkę kryminalną. Bohaterowie jednak nie mają zamiaru się poddać tak łatwo. Nawet kiedy na horyzoncie coraz wyraźniej maluje się wizja końca świata. Co stanie się z Krainą nocy?

Książka już dostępna.

Koniec - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Koniec

Jest lato, świat wygląda dokładnie tak, jak zawsze, a główny bohater ma siedemnaście lat. Jednak jego głowę zaprząta jedna myśl – chłopak wie, kiedy nastąpi koniec świata. Jak to jest znać datę swojej śmierci, co do godziny? Autor stworzył apokaliptyczną opowieść o dwojgu samotnych, młodych ludziach w świecie, który istnieje na kredyt.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Literatura młodzieżowa - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Comedy Queen

Sasha ma dwanaście lat i marzy o tym, by zostać królową śmiechu. Jej mama często mawiała, że niektórzy ludzie mają „funny bones”, czyli zabawne kości. Dzięki temu rozśmieszanie innych przychodzi im z łatwością. Tyle że mama Sashy już nie żyje. Czy dziewczynie uda się pokonać tęsknotę i smutek w drodze do wymarzonego celu?

Książka już dostępna.

Młodzieżowe nowości - sprawdź na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Cudowna książka

Na pewno kojarzycie zekranizowaną historię Cudowny chłopak. Ta propozycja to zbiór wszystkich cudownych opowieści o chłopcu z niezwykłym wyglądem. W związku z tym czytelnicy znajdą tu główną historię Augusta oraz 3 inne opowieści przedstawione z perspektywy innych dzieci, które stykają się z jego odmiennością.

Książka dostępna od 12 listopada 2020 roku.

Literatura młodzieżowa - kup na TaniaKsiazka.plLiteratura młodzieżowa – Darmowy obiad

Rex wraz z bratem często bywali głodni, nie mieli za co kupować nowych ubrań i brakowało im przyborów szkolnych. Dlatego mama zapisała ich do szkolnego programu darmowych posiłków. A choć dzięki temu nie chodzili głodni, do całego obrazu nędzy doszła codzienna dawka wstydu. Pomimo tych wszystkich problemów, chłopak znajduje swój sposób na radzenie sobie z niełatwą codziennością.

Książka dostępna od 25 listopada 2020 roku.

Przeczytaj także