Lato utraconych Anny Kańtoch – nowość

Czytałeś Wiosnę zaginionych Anny Kańtoch? Zatem na pewno kojarzysz główną bohaterkę tej opowieści – Krystynę Lesińską. 2 czerwca nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazała się nowa powieść pisarki, dzięki której po raz kolejny masz szansę spotkać się z tą fascynującą postacią. Za sprawią historii opisanej w książce Lato utraconych, poznasz wcześniejsze losy policjantki, która jako nastolatka straciła brata podczas tajemniczej wycieczki w góry.

Lato utraconych Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Lato utraconych, Anna Kańtoch

Lato utraconych to druga część trylogii kryminalnej autorstwa Anny Kańtoch – pisarki, która uchodzi obecnie za jedną z najzdolniejszych autorek kryminałów i powieści fantastycznych. W pierwszej części poznaliśmy emerytowaną policjantkę Krystynę Lesińską, która w 1963 roku straciła brata. Roman wybrał się w Tatry z dwiema koleżankami i dwoma kolegami i ślad po nim zaginął. Troje studentów znaleziono martwych, przeżył tylko Jacek. Od spotkania mężczyzny pięćdziesiąt lat później Krystyna rozpoczyna prywatne śledztwo, mające na celu rozwiązanie zagadki.

Drugi tom przenosi nas do roku 1999 i już na wstępie częstuje brutalną zbrodnią. W starej leśniczówce niedaleko Rudnika nieznany sprawca atakuje pięcioosobową rodzinę, która spędza w tym miejscu wakacje. Z napaści cało przeżywa jedynie najstarsze z dzieci. Co ciekawe, szybko się okazuje, że  Kuba nie jest zwykłą, przeciętną postacią. Dwanaście lat wcześniej został porwany nad czarnym Stawem Gąsiennicowym i odnaleziono go dosłownie kilka miesięcy temu. Nie zdążył się jeszcze uporać z koszmarem, który minął, a już rozpoczął się nowy. Pojawia się zatem pytanie, czy obie te sprawy są ze sobą w jakiś sposób powiązane? Jakie zło prześladuje chłopca i dlaczego akurat jego?

Rozpoczyna się śledztwo, do którego przydzielona zostaje Krystyna Lesińska. Mimo że jest specjalistką od zadań specjalnych, kobieta mierzy się ze swoimi demonami. Dźwiga bowiem na barkach ciężar nagłej niedawnej śmierci męża oraz to, co ja trawi od lat – niedające spokoju zaginięcie brata. Sprawa, którą właśnie dostała to jej być albo nie być. Od tego, jak sobie poradzi z tym zadaniem, będzie zależała decyzja, czy jest w stanie dalej pracować, czy powinna już oddać broń oraz odznakę i odejść ze służby.

***

Jeśli masz ochotę na trzymającą w napięciu powieść kryminalną, która pozwala zajrzeć w najmroczniejsze zakamarki ludzkiej duszy, sięgnij po Lato utraconych Anny Kańtoch. Powieść możesz zamówić w tym miejscu. Natomiast pierwsza część trylogii – Wiosna zaginionych – czeka na Ciebie tutaj.

Zobacz także:

Przeczytaj także