Later — nowa książka Stephena Kinga, co wiemy?

Mimo tego, że Stephen King w ostatnich latach nico zwolnił pisarskie tempo, to i tak jest jednym z płodniejszych pisarzy. Na jego książki niecierpliwie czekają fani rozsiani po wielu zakątkach świata. Niedawno małe i większe czytelnicze ptaszki zaczęły ćwierkać w sieci, że już wiosną 2021 możemy się spodziewać amerykańskiej premiery najnowszej książki Mistrza Grozy pt. Later.

Nowa książka Stephena Kinga - Later - okładka amerykańskiego wydania

źródło okładki: stephenking.com / autor: Paul Mann

 

Later — o czym będzie nowa książka Stephena Kinga?

Nie dawno dostaliśmy możliwość, żeby zaczytać się w nowym tomie opowiadań Kinga – Jest krew… Bohaterką tytułowego opowiadania jest Holy Gibney, którą znamy z Outsidera i cyklu Pan Mercedes. Later — podobnie jak te dwie historie — będzie utrzymana w konwencji kryminału z wątkami nadprzyrodzonymi. Właśnie z powodu kryminalnej intrygi nową książkę Stephena Kinga oryginalnie wyda Hard Case Crime. Stąd okładka (autorstwa Paula Manna) utrzymana w stylu, z jakiego znane jest to wydawnictwo. Later będzie już kolejną (po Colorado Kid i Joyland) powieścią wydaną pod tym szyldem. Ale przejdźmy do sedna — o czym będzie ta książka?

Stephen King kolejny raz sięga po dziecięcego bohatera. To motyw, który się sprawdza i do którego autor często wraca (Instytut, Lśnienie, To…).  W Later głównych bohaterem jest Jamie Conklin, chłopiec o nadzwyczajnych zdolnościach. Jamie, wychowywany przez samotną matkę, widzi i wie znacznie więcej niż inni ludzie. Mimo tego chciałby żyć normalnie, więc razem z matką trzymają te umiejętności w tajemnicy. Tak jest bezpiecznie.

W pewnym momencie matka związuje się z detektywem NYPD, który postanawia wykorzystać zdolności Jamiego przy zagadkowej sprawie. Chodzi o mordercę, który przysiągł, że będzie się mścić nawet po śmierci. Wiemy jeszcze, że matce i jej kochankowi przyjdzie sporo zapłacić za to, że zdecydowali się skorzystać z daru Jamiego.

Zapowiada się intrygująco, prawda? Dodajmy do tego jeszcze to, co o książce powiedział Charles Ardai, właściciel Hard Case Crime, że to piękna opowieść o dorastaniu i stawianiu czoła swoim demonom*… No cóż, czekamy z niecierpliwością!

Later ma pojawić się w amerykańskich księgarniach w marcu 2021 roku. Kiedy polska premiera? Trzymamy kciuki, za to, żeby była jak najszybciej 😉 W czasie czekania na premierę warto sięgnąć po inne książki Stephena Kinga. Pięknie ułożone na wirtualnej półce TaniaKsiazka.pl znajdziecie w tym miejscu

[* za opisem książki ze strony stephenking.com]

Przeczytaj także