Laponia. Wszystkie imiona śniegu – zaskakujący reportaż

Laponia. Wszystkie imiona śniegu - kup na TaniaKsiazka.plLaponia. Wszystkie imiona śniegu to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu i polskich reportaży. To także świetna lektura dla tych, którzy uwielbiają zimowe, skandynawskie klimaty. Autorzy, Adam Biernat oraz Marta Biernat, mają już na koncie wspólny projekt, dotyczący Islandii i jej mieszkańców. Tym razem skupiają się na Laponii, dzięki czemu czytelnicy mają okazję poznać jedną z najbardziej tajemniczych kultur odległej Północy. Warto tutaj również wspomnieć, że autorzy prowadzą niezwykle popularny blog Bite of Iceland, a ich pierwsza książka w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera. Najnowsza publikacja powtórzyła jej sukces, a podróżnicy wciąż zdobywają nowych czytelników. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z ich twórczością, koniecznie nadróbcie zaległości. Gwarantujemy, że nie pożałujecie.

Laponia. Wszystkie imiona śniegu – fascynująca podróż na odległą Północ

Zastanawialiście się kiedyś, czy ludność Laponii ma więcej nazw na określenie śniegu, czy reniferów? Albo, w jaki sposób Saamowie dochodzili do porozumienia z duchami ziemi i drzew? Dlaczego namiętnie drążyli labirynty? I jakie są ich narciarskie upodobania? Cóż, odpowiedzi na te oraz wiele więcej pytań, znajdziecie w dzisiejszym bestsellerze.

Wraz z autorami wyruszycie tropem ludzi śniegu. Będziecie mieli okazję rozsmakować się w ich fascynującym świecie, który od wieków rozpalał wyobraźnię podróżników. Odkryjecie urzekającą i dziką krainę, jej dziewiczą naturę i wyżynno-górski krajobraz. Zapoznacie się z historią Saamów oraz poznacie ich zadziwiające zwyczaje, barwne legendy i życie codzienne. Czego możecie się spodziewać? Dowiecie się na przykład, jak wygląda najgorszy scenariusz lapońskiej zemsty i czym wyróżniały się keiju. To również niecodzienne połączenia smakowe – czy mieszanka kawowo-serowa przypadłaby wam do gustu?

Popularne przysłowie Saamów mówi, że lepiej przemieszczać się z miejsca na miejsce, niż tkwić w jednym punkcie. Jak więc wygląda ich życie? Tego dowiecie się z tej książki.

Laponia. Wszystkie imiona śniegu znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy tę pozycję wszystkim miłośnikom literatury faktu i polskich reportaży. Gwarantujemy mnóstwo dobrej zabawy, podczas której odkryjecie fascynujący, mroźny świat.

Przeczytaj także