Lampiony Katarzyny Bondy już we wrześniu!

lampiony-bondy-w-lodzi-2To z pewnością świetna wiadomość dla wszystkich fanów pisarki, która zapowiedziała, że premiera kolejnej, trzeciej części o Saszy Załuskiej będzie miała miejsce już jesienią tego roku. Lampiony, zostaną przekazane w ręce czytelników na krakowskich targach książki.

Akcja trzeciego tomu dzieje się w Łodzi. Inspiracją autorki były wydarzenia, które zastała tam tuż po przyjeździe. A mianowicie, natrafiła na ćwiczenia podczas akcji gaśniczej wielkiej fabryki klejów. Dlatego też dominującym żywiołem w tej części będzie ogień. Poza tym Katarzyna Bonda z każdym dniem spędzonym w mieście, gdzie zbierała informacje potrzebne do opisania swojej historii, utwierdzała się w przekonaniu, że Łódź idealnie nadaje się by stworzyć z niej miejsce akcji. Swoją fascynację tym regionem podsumowała w następujący sposób:

Kocham Łódź także dlatego, że jest tak opustoszała. Jest wiele przestrzeni – hal włókienniczych, targowych, fabryk – które zajmują połacie ziemi, ale wokół nie ma nikogo. Cała ta energia wpływa na morale ludzi, na ich marzenia, na nerw i flaki tego miasta. Jestem kompletnie zafascynowana. Jest tutaj wszystko to, co mają wielkie zachodnie miasta – wprost idealna, by umieścić tutaj moją najbardziej awanturniczą opowieść.

Na facebookowym profilu, Katarzyna Bonda niedawno wstawiła zdjęcie obrazujące pierwszy szkic Lampionów w wersji papierowej. Jednak jak zapewniła fanów, dzięki wydawnictwu MUZA będzie można nabyć książkę również jako audiobook.

Nie pozostaje nam nic innego jak uzbroić się jeszcze w odrobinę cierpliwości. Przypominamy, że premiera trzeciego tomu o przygodach Saszy Załuskiej, Lampiony, przewidywana jest na wrzesień tego roku, podczas krakowskich targów. Jesień w tym roku, dla wszystkich fanów kryminału Katarzyny Bondy, zapowiada się niezwykle gorąco.  

Przeczytaj także