Labirynt duchów – Carlos Ruiz Zafón

Labirynt duchów - sprawdź na TaniaKsiazka.plLabirynt duchów to ostatnia część kultowej już serii pt. Cmentarz Zapomnianych Książek. Na tę powieść czekało ponad 35 milionów Czytelników na całym świecie. I choć zniecierpliwienie dawało o sobie znać, teraz odbiorcy muszą mierzyć się z dwoma uczuciami – ekscytacją i smutkiem. Powody do radości daje informacja, że najnowsza książka Carlosa Ruiza Zafóna pojawi się na polskim rynku 11 października 2017 roku. jedynym, co może smucić jest fakt, że to już ostateczne zamknięcie tetralogii, która podbiła serca milionów odbiorców.

Labirynt duchów – długo wyczekiwane zakończenie

Akcja powieści rozgrywa się w Barcelonie, są lata pięćdziesiąte ubiegłego stulecia, a miasto zostało opanowane przez mroczny reżim generała Franco.

Główna bohaterka to Alicja Gris, piękna i inteligentna kobieta. Ale za tymi atutami kryje się bezwzględna i pozbawiona skrupułów agentka. Pewnego dnia kobieta otrzymuje najważniejsze zadanie w życiu, a rozkaz pochodzi z najwyższych sfer władzy. Łatwo się domyślić, że cała sprawa jest ściśle tajna. Chodzi o tajemnicze zniknięcie ministra kultury Mauricia Vallsa. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie to może mieć związek z pozycją, jaką niegdyś zajmował zaginiony. Mauricio w przeszłości sprawował funkcję dyrektora w Montjuic – więzieniu, które budziło grozę nawet w najodważniejszych.

Alicja do pomocy w śledztwie otrzymuje kapitana policji. Razem mają zaledwie kilka dni na odnalezienie ministra. W trakcie poszukiwań w ręce bohaterki trafia siódmy tom serii Labirynt duchów, który należał do Vallsa. Ta poszlaka doprowadza Alicję do księgarni Sempere & Synowie, ukrytej w samym sercu Barcelony. Niezwykła atmosfera miejsca i otoczenie sprawia, że kobieta jak przez mgłę przypomina sobie obrazy z dzieciństwa. Jak się okazuje, odkrycie, którego dokonała, sprowadzi śmiertelne zagrożenie nie tylko na nią, ale na wszystkich, których kocha.

Czytelnik po raz kolejny styka się z mistrzowskim warsztatem i talentem Zafóna. Wszystkie dotychczasowe wątki, które w jakiś sposób budziły niedosyt, zostają zamknięte. Wielopiętrowe intrygi znajdują swój finał, a odbiorca otrzymuje pełen napięcia i emocji finał, na jaki zasługuje ta magiczna seria.

Książkę pt. Labirynt duchów znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także