Którędy na wolność – historia oparta na faktach

Którędy na wolność to powieść niezwykła, autorstwa Marty Byczkowskiej-Nowak, która w sprzedaży będzie dostępna od 19 stycznia 2021 roku. Co takiego w sobie ma? Przede wszystkim jest to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Janina Nowak to pierwsza kobieta, której udało się uciec z KL Auschwitz. To właśnie jej zryw był powodem utworzenia pierwszej kompanii karnej dla kobiet. To właśnie jej życiowe losy zainspirowały Martę Byczkowską-Nowak do stworzenia tej książki. Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Łódzkiego, pracowała jako dziennikarka telewizyjna, krytyk teatralny i PR-owiec, debiutuje teraz w roli pisarki.

Którędy na wolność - kup na TaniaKsiazka.pl

Którędy na wolność – kilka słów o fabule książki

Głowna bohaterka, Janka, to tak naprawdę każda kobieta, która przeszła piekło obozu i zdecydowała się o nim opowiedzieć. Jednocześnie nie można jej silnie zidentyfikować z żadną z nich. Ponieważ to postać fikcyjna, której los został utkany na kanwie kilku kluczowych faktów z życia pierwowzoru, setek relacji byłych więźniów obozów koncentracyjnych, drobiazgowo oddanych realiów życia w obozie i wizji autorskiej na temat tego, jak mogła wyglądać historia ucieczki w stronę wolności.

Wolności, która przecież jest piękną ideą. Przedmiotem rozważań filozofów i etyków i czymś tak realnym jak lodowaty nurt rzeki, w której czasem odważnie trzeba się zanurzyć.

Jeśli więc powieści inspirowane prawdziwymi wydarzeniami to książki, po które chętnie sięgacie, ten tytuł na pewno podbije wasze czytelnicze serca. Nie brak tu okrucieństwa, z którym musi mierzyć się Głowna bohaterka. Jednak przede wszystkim znajdziecie tu opowieść o nadziei i wierze w to, że lepsze jutro czai się gdzieś za rogiem. Czasem wystarczy tylko odważnie po nie sięgnąć, nie zastanawiając się, co będzie dalej.

Przypominam, że książka pt. Którędy na wolność będzie dostępna w sprzedaży od 19 stycznia 2021 roku. Znajdziecie ją tutaj. Jak w roli debiutantki poradził sobie Marta Byczkowska-Nowak? To możecie sprawdzić już sami, a ja gorąco was do tego zachęcam. Jest to przepiękna i poruszająca opowieść o sile charakteru i woli przetrwania.

Przeczytaj także