Nadia Hashimi „Kiedy księżyc jest nisko” – premiera już 28 kwietnia!

28 kwietnia 2016 roku, nakładem Wydawnictwa Kobiecego pojawi się kolejna wzruszająca i bardzo emocjonalna powieść Nadii Hashimi, Kiedy księżyc jest nisko.

hashimiAutorka w książce porusza aktualny i szeroko dyskutowany temat uchodźców. Rzuca ona obraz na trudną sytuację i tragiczne losy ludzi z drugiej strony kurtyny. Poznajemy, wzbudzającą ogromne emocje, historię afgańskiej kobiety i jej dzieci, którzy wyruszają w poszukiwaniu swojej ziemi obiecanej. Uciekając od wojny, kontynent europejski jawi się im jako oaza spokoju i dostatku. Czy będą jednak w stanie przetrwać w nowych realiach i obcej kulturze? Jeszcze istotniejsze jest natomiast pytanie, czy poradzą sobie z tak wyczerpującą i wymagającą wielu wyrzeczeń wędrówką? Chwytająca za serca opowieść, która ukazuje jak człowiek desperacko chwyta się każdej nadziei. Gdzie na każdym kroku staje w obliczu trudnych decyzji i przykrych doświadczeń. Nie możesz jej przegapić!

W 2015 roku ukazała się pierwsza powieść Nadii Hashimi, Afgańska perła. Relacjonująca historię dwóch arabskich kobiet, które nie godziły się ze swoim losem i postanowiły uciec od ideologicznego zaszufladkowania oraz tradycyjnej roli kobiety. Opowieść ta została uznana za najlepszy debiut roku. Zdobyła status bestsellera, a wiele czytelniczek do dziś nie może rozstać się z bohaterkami z bliskiego wschodu.

Nadia Hashimi pochodzi z rodziny afgańskich imigrantów, którzy w latach 70 XX wieku osiedlili się w Ameryce i zamieszkali w Nowym Jorku. W dzieciństwie i przez cały okres dorastania słyszała wiele historii o kraju swoich przodków i jego kulturze. W ten sposób z domu rodzinnego wyniosła zamiłowanie i przywiązanie do afgańskiej kultury. Na pewnym etapie swojego życia zorganizowała swoją pierwsza podróż do Afganistanu. Zaowocowało to tym, że Nadia Hashimi podjęła się próby przelania na papier doznanych tam doświadczeń i zaobserwowanych zjawisk kulturowych bliskiego wschodu.

Przeczytaj także