Księga tęsknot – nowa książka Sue Monk Kidd

Czytaliście Sekretne życie pszczół i zachwyciła Was proza Suko Monk Kidd? Jeśli tak, to nie możecie przegapić tej premiery! Księga tęsknot – nowa książka amerykańskiej autorki właśnie ukazała się w Polsce. 

Księga tęsknot - nowa książka Sue Monk Kidd

Księga tęsknot – nowa książka Sue Monk Kidd

Na imię mi Ana. Byłam żoną Jezusa z Nazaretu, syna Józefa. Nazywałam go Ukochanym, a ON mnie Małym Grzmotem, zawsze się przy tym śmiejąc. Twierdził, iż kiedy spałam, rozlegało się we mnie dudnienie, niczym dźwięk pioruna dolatujący z dalekiej doliny Nahal Zippori lub jeszcze odleglejszej Jordanii. Nie wątpię, że naprawdę coś słyszał. Odkąd sięgam pamięcią, gnieździły się we mnie tęsknoty, które wzbierały jak nokturny, mącące swymi dźwiękami ciszę nocy.

Księga tęsknot, fragment

Ana, młoda Żydówka, pochodzi z zamożnej rodziny, związanej z Herodem Antypasem. Dziewczyna jest ciekawa świata, chce się uczyć, jednak w społeczeństwie silnie zdominowanym przez mężczyzn, nie ma na to szans.

Z tego względu Ana buntuje się i ucieka, rozpoczynając podróż swojego życia: wyrusza w 16 roku z Seforis, a w 60 roku dociera do Egiptu. Po drodze spisuje historię kobiet pierwszych lat naszej ery, pomijaną w oficjalnych źródłach.

Sue Monk Kidd w swojej powieści zawarła wydarzenia znane nam z Nowego Testamentu, przedstawiła je jednak z perspektywy kobiety. Jedynym z bohaterów książki autorka uczyniła Jezusa, ukazując jego ludzką, przyziemną stronę.

Księga tęsknot – kiedy premiera nowej powieści Sue Monk Kidd?

Premiera najnowszej książki Sue Monk Kidd odbyła się 30 czerwca 2021 roku. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Księgę tęsknot znajdziecie POD TYM LINKIEM.

Książki Sue Monk Kidd

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji przeczytać poprzednich książek Sue Monk Kidd, poniżej znajdziecie pozostałe powieści jej autorstwa:

Zobacz także:

Przeczytaj także