Książkowe nowości i bestsellery dla kibiców – część 2

Przed nami pierwsza piątka najlepszych książek sportowych o piłkarzach w tym sezonie.

97883792467485. W książce Kamil Glik Liczy się charakter Michała Zichlarza nie poznamy historii piłkarza, którego życie było usłane różami, a sukces w kadrze był następstwem konsekwentnie realizowanych z góry założonych kroków. Poznamy za to historię chłopaka, który raz w życiu otarł się o śmierć, historię kogoś w kogo nikt nie wierzył i kogoś, kto nie stracił nadziei i wiary w to, że jest coś wart. Kamil Glik to przykład piłkarza, który może być wzorem do naśladowania dla wielu młodych ludzi, z historii jego życia płynie niezwykle ważne przesłanie: nigdy nie rezygnuj z marzeń, i że przegrasz dopiero wtedy, kiedy uwierzysz, że wszystko to, co o tobie mówią inni jest prawdą. Kamil nie uwierzył, parł do przodu pod prąd, a dzisiaj jest jednym z najważniejszych piłkarzy w kadrze Adama Nawałki i kapitanem turyńskiego Torino.

97883770021244. Jednego dnia na szczycie, drugiego dnia na dnie. To może przytrafić się każdemu, chociaż nie każdy będzie potrafił się do tego przyznać, przyznać się, że… przegrał. Grzegorz Król jeden z najbardziej utytułowanych i najbardziej kontrowersyjnych polskich piłkarzy opowiada o tym, jak nałogi zniszczyły mu życie. Opowiada o tym bez cenzury, bez zbytecznego upiększania, mówi po prostu jak było. Nałogi zawładnęły jego życiem na 15 długich lat. Twierdzi w tej książce, że wszystko przegrał, jednak z pewnością coś także wygrał: świadomość tego, co stracił, spojrzenie na gruzowisko i zrozumienie, że sam jest za nie odpowiedzialny. Każdy może przegrać, ale nie każdy może to dostrzec. Historia, którą musicie usłyszeć z pierwszej ręki, żeby poznać prawdę i to nie tylko o Grzegorzu Królu ale także o polskim futbolu: Przegrany autorstwa: Pawła Marszałkowskiego, Macieja Słomińskiego i Grzegorza Króla.

97883809112153. Adam Nawałka ma teraz przed sobą kilka naprawdę nieprzespanych nocy i parę niezłych orzechów do zgryzienia. W końcu wszyscy wiedzą, że jest perfekcjonistą, do tego niezwykle skromnym i ogromnie pracowitym. Czy właśnie te cechy sprawiły, że udało mu się poprowadzić polską kadrę na Mistrzostwa Europy? Jakie były początki jego kariery, czy zawsze odnosił sukcesy? Gdzie się urodził i jak wyglądało jego dzieciństwo? Kim jest ojciec sukcesu polskiej kadry? Niektórzy mówią, że to piękniś, inni, że dyktator, pewne jest natomiast, że z kilku świetnych piłkarzy zbudował dobrze działająca piłkarską maszynę. Czy teraz znowu mu się uda? Czy jego kariera wkrótce dobiegnie końca i jego nazwisko zgaśnie jak lampki po 24 grudnia, czy może zapisze się już na zawsze w historii polskiego futbolu? Odpowiedzi na te pytania poznamy wszyscy już wkrótce, a tymczasem poznajmy Adama Nawałkę w książce Łukasza Olkowicza Droga do perfekcji.

97883770023222. Stan polskiej piłki nożnej od lat budzi wiele kontrowersji. Do nas kibiców docierają często szczątkowe informacje o tym jak to naprawdę jest, kiedy gasną światła na stadionie, kiedy piłkarze wracają do szatni. Kim są ludzie, którzy decydują o najważniejszych sprawach związanych z polskim futbolem, czy korupcja w piłce nożnej jest faktem czy mitem? Teraz wiele się wyjaśni, mamy tam wreszcie swojego człowieka – Krzysztofa Stanowskiego. Wieloletni dziennikarz sportowy, jeden z najbardziej doświadczonych obserwatorów rodzimego futbolu w swojej najnowszej książce Stan futbolu. Tajemnice boiska, szatni i piłkarskich gabinetów zdradzi nam kilka naprawdę brzydkich szczegółów o polskiej piłce nożnej. Opisuje ten świat bez cenzury, takim, jaki jest. Pozwala nam wejść za kulisy i zobaczyć na własne oczy, to czego nie chcą nam pokazać, tak aby każdy mógł sam znaleźć odpowiedź na pytanie: dlaczego jest tak źle?

Nasz numer 1 wśród książek sportowych w tym sezonie. Zaskoczeni?

97883268238551. Nazwisko Roberta Lewandowskiego będzie odmieniane przez wszystkie przypadki podczas zbliżających się mistrzostw, warto dowiedzieć się nieco więcej o jednym z najlepszych zawodników w historii polskiego i światowego futbolu. Z autoryzowanej biografii zatytułowanej Nienasycony Robert Lewandowski, dowiemy się m.in, że Robert jako dziecko był jednym z najmniejszych zawodników w dziecięcych drużynach futbolowych oraz o tym, że uwielbia ryk silników. Ta książka to nie tylko ciekawostki z jego życia, ale także historia zaskakującej, jak na polskie warunki, drogi do ogromnej kariery. Kim tak naprawdę jest Robert Lewandowski? Sprawdźcie, zanim wybiegnie na boisko.

Książki sportowe charakteryzują się pewną specyfiką, opisują historie ludzi, którzy związali swoje życie ze sportem i w swoich dziedzinach przynajmniej przez chwilę byli na szczycie. Większość z nas czytając je, pragnie przede wszystkich dowiedzieć się czegoś więcej o życiu swoich idoli, jednak z tych książek bardzo często płyną zwyczajne, proste prawdy: sukces nie przyjdzie bez ciężkiej pracy, ze szczytu można szybko spaść na samo dno, warto być przyzwoitym także wtedy, kiedy gasną światła na stadionie.

Na naszej TanioKsiążkowej stronie http://www.taniaksiazka.pl/t/euro-2016/ znajdziecie jeszcze wiele interesujących książek o największych gwiazdach piłki nożnej w Polsce i na świecie. Zapraszamy do lektury i życzymy wielu niezapomnianych wrażeń w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2016!

Zapraszamy do przeczytania artykułu Książkowe nowości i bestsellery dla kibiców – część 1

Przeczytaj także