Książkowe hity z lipca: Top11 – Część 1.

Połowa wakacji już prawie za nami. Sprawdźcie, co latem czytają inni. Oto nasze książkowe hity z lipca.

Startujemy od numeru 11. Miłego buszowania 🙂

Małe życie11. Małe życie, Hanya Yanagihara

W Małym życiu nic nie jest małe. Historia, którą opisała Hanya Yanagihara oszałamia szczerością, brutalnością i rozmachem. Czujemy się jak w transie, kiedy czytamy opowieść o czwórce przyjaciół, wkraczających w dorosłe życie w najbardziej fascynującym mieście świata – Nowym Yorku. Będą oni musieli stanąć w obliczu najtrudniejszych wyborów, zrozumieć, czym naprawdę jest dorastanie i znaleźć sposób, aby ocalić jednego z nich, jeżeli jest to jeszcze możliwe. Małe życie już zostało okrzyknięte jedną z najważniejszych książek tego roku, systematycznie gromadzi wszystkie najbardziej cenione nagrody w świecie książki i powoli… staje się legendą.

Książę mgły10. Książę mgły, Carlos Ruiz Zafon

Carlosa Ruiza Zafona większość czytelników na świecie kojarzy jako autora osławionego Cienia Wiatru. Jednak to właśnie Książę mgły był jego literackim debiutem. W tej książce, adresowanej do młodzieży, znajdziemy wiele elementów charakterystycznych dla Zafona: pasjonująca intryga, zakamarki, w których czają się strachy i tajemnice, które muszą ujrzeć światło dzienne. Historia nastoletniego Maxa i jego przyjaciół jest niezwykle dojrzała, jak na książkę dla młodzieży. Czytelnicy będą nie tylko całkowicie pochłonięci przez opowiadaną przez autora historię, ale także niejednokrotnie poczują autentyczny strach i dreszcz emocji, śledząc poszczególne wypadki opisane w tej książce. Tytułowy Książę mgły to czarownik, który istnieje tylko w miejscowych legendach, ale czy na pewno?

Uwikłani Tom 2. Obsesja9. Uwikłani. Obsesja Tom 2, Laurelin Paige

Alayna Withers i Hudson Pierce stworzyli nietypowy związek oparty na silnym i obezwładniającym pożądaniu. Oboje skrywają sekrety, które teoretycznie uniemożliwiają im bycie z drugą osobą i budowanie czegoś stabilnego. Jednak mimo wielu przeszkód, które tkwią także w nich samych, udało im się zbudować coś, co przypomina partnerską, miłosną relację dwojga zakochanych w sobie ludzi. Jednak jeżeli myślicie, że druga część tej historii opowiada o tym, jak bardzo są w sobie zakochani, mocno się rozczarujecie. Autorka powieści znowu sporo namieszała. Mało tego, że związek głównych bohaterów nie układa się jak dobrze wyprasowana sukienka, to wkracza do niego ktoś jeszcze. Jednego możecie być pewni, książka, podobnie jak poprzednia, kipi jak wrząca woda od dawki elektryzującego pożądania.

97883651701568. Uwikłani. Pokusa Tom 1 , Laurelin Paige

Pierwszy tom jednej z najbardziej erotycznych, najbardziej wciągających i najbardziej pikantnych historii, których popularność zapoczątkowała książka 50 Twarzy Greya. Alayna Withers to piękna i ambitna kobieta, która właśnie stoi u progu dobrze zapowiadającej się kariery menedżerskiej w klubie nocnym. Praca jest dla niej nie tylko źródłem pieniędzy ale także ucieczką od toksycznych związków i jej chorobliwych obsesji na punkcie mężczyzn. Jednak pewnego dnia w klubie, w którym pracuje, pojawia się przystojny i apodyktyczny milioner Hudson Pierce i wkrótce okazuje się, że będzie jej nowym szefem. Jest dokładnie takim mężczyzną, którego Alayna powinna unikać, ale dziewczyna już nie ma dokąd uciekać.

Dziewczyna z pociągu7. Dziewczyna z pociągu, Paula Hawkins

Bestsellerowy, debiutancki thriller psychologiczny, który w październiku wchodzi na ekrany kin. Książka opowiada o Rachel, zagubionej, uzależnionej od alkoholu pasażerce pociągu, która każdego dnia podróżuje tą samą trasa i każdego dnia obserwuje przez szybę życie tych samych ludzi. Jest bezpiecznie i tak jak zwykle, aż pewnego dnia… już nie jest. Rachel jest świadkiem wydarzenia, które na zawsze zburzy jej harmonijny plan dnia i wplącze ją w intrygę, której nie można się biernie przyglądać. Jeżeli chce wyjść z tego cało, będzie musiała ruszyć się z miejsca, w którym stoi i stać się częścią pędzącej machiny, którą niektórzy nazywają życiem.

Przeczytaj również Książkowe hity z lipca: Top 11 – Część 2.

Przeczytaj także