Książkowe hity z lipca: Top11 – Część 2.

Książkowe hity z lipca – oto pierwsza szóstka 🙂

Przeznaczeni6. Przeznaczeni, Katarzyna Grochola

Ludzkie losy splatają się w na pozór przypadkowych momentach. Są takie spotkania, które odmieniają bieg wydarzeń, myśli, które sprawią, że pójdziemy w innym kierunku, ludzie, którzy nas odmienią bezpowrotnie. Katarzyna Grochola stworzyła niezwykle interesującą, wielowątkową powieść, w której przeznaczenie, nałogi, zdrada, ucieczka łączą się ze sobą w dziwnym i niepokojącym tańcu. 5 historii, które się przeplatają. Ludzie, którzy mają za sobą trudne momenty w życiu, ale jak każdy z nas liczą na odmianę i szczęśliwe zakończenie. Katarzyna Grochola kazała długo nam czekać na swoją kolejną powieść, ale miłośnicy jej talentu, a także ci, którzy chcą go dopiero poznać, nie będą zawiedzeni.

Love, Rosie5. Love, Rosie, Cecelia Ahern

Przyjaźń z dzieciństwa, która przeradza się w coś więcej. Rozstanie, które burzy szanse na szczęśliwe zakończenie i los, który ma zupełnie inne plany. Rosie i Alex wydają się być dla siebie przeznaczeni. Wszystko wskazuje na to, że nic ich nie rozdzieli i nie zakłóci miłości, która dopiero się między nimi rodzi. Jednak nie będzie to historia lekka, łatwa i przyjemna. Nic, co zaplanowali się nie sprawdzi. Wszystko na co liczyli, legnie w gruzach. Będą musieli budować siebie od nowa, ale kto powiedział, że to, co powstanie nie będzie silniejsze od tego, co od początku chcieli mieć? Historia, która wzrusza, wciąga, fascynuje i bawi.

97883240357314. Kiedy odszedłeś, Jojo Moyes

Książka Zanim się pojawiłeś będącą pierwszą częścią historii Lou i Willa pozostawia tak duży emocjonalny niedosyt, że nic dziwnego, że fani na całym świecie chcą poznać dalsze fragmenty tej historii. Każdy z nas w głębi duszy, czy to dotyczy książek czy prawdziwego życia, ma nadzieję na dobre zakończenie. Trudno w to uwierzyć, ale także ta historia ma przed sobą optymistyczną przyszłość. Jak zwykle w opowieściach Jojo Moyes, także i w tej odnajdziemy ślady życia prawdziwych ludzi. Wybory, których musieli dokonać i żal, z którym musieli się uporać. Ta książka jest pewnego rodzaju plastrem na krwawiącą ranę, bandażem, który przyspiesza gojenie. Czytelnicy, którzy przeczytali pierwszą cześć, z pewnością wiedzą, o co chodzi 🙂

Shantaram3. Shantaram, Gregory David Roberts

Shantaram nie bez powodu znalazło się tak wysoko w zestawieniu naszych lipcowych hitów. To opowieść nietuzinkowa, wyjątkowa, zaskakująca i wywołująca dreszcze na plecach. Być może jej ogromną siłą jest prawda zapisana na 800 stronach. Prawda, w którą nie możemy uwierzyć i niepokój, który w nas wzbudza, bo uświadamiamy sobie jakie brutalne i wstrząsające barwy może mieć życie. Shantaram to zwietrzenia byłego narkomana, przestępcy i uciekiniera, którego życie właściwie za niego napisało tą książkę. Wraz z nim docieramy do Indii, ocieramy się o świat prostytutek, gangsterów i zwykłych nędzarzy. Czy wybory, których dokonuje autor tej historii mogą nas czegoś nauczyć? Czy w jakimkolwiek stopniu może on stać się dla nas autorytetem moralnym? Okazuje się, że dobro, może skrywać się także za maską nikczemnych postępków.

Uwikłani Tom 3. Na zawsze2. Uwikłani. Na zawsze Tom 3, Laurelin Paige

Im bardziej zagłębiamy się w historię Alayny i Hudsona, tym bardziej chcemy wierzyć, że tych dwoje ma przed sobą szczęśliwe zakończenie. Namiętność, która połączyła dwójkę głównych bohaterów była elektryzująca ale jednocześnie pełna ciemnych i mrocznych akcentów. Oboje chcą w końcu zbudować coś stabilnego, jednak przeszłość, którą mają za sobą, skutecznie im to uniemożliwia. Sprawdźcie, co tym razem wydarzy się w tej burzliwej i bardzo skomplikowanej relacji, jacy ludzie i jakie zdarzenia staną im na drodze. Laurelin Paige nie zwalnia tempa i po raz kolejny udowadnia, że w swojej dziedzinie jest prawdziwą mistrzynią i niemalże za pomocą czarów przywiązuje nas do fotela na kilka solidnych wieczorów.

Zanim się pojawiłeś1. Zanim się pojawiłeś, Jojo Moyes

Książka Zanim się pojawiłeś jest już legendą. To zdecydowanie obowiązkowa czytelnicza pozycja tego roku. Autorka w doskonały sposób łączy ze sobą umiejętność opowiadania o codziennych sprawach zwykłych ludzi z nietuzinkową i zapierającą dech w piersiach historią miłosną. To jedna z tych książek, które towarzyszą nam w życiu, stają się naszym przyjacielem w zwykłej codzienności. Zanim się pojawiłeś to historia Lou Clark i Willa Traynor’a. Przypadek sprawia, że Lou, która właśnie straciła pracę, zostaje zatrudniona jako opiekunka młodego milionera – Willa. Dwoje ludzi, którzy z pozoru nie mogliby być bardziej różni, połączy więź, która zmieni bieg wydarzeń. Nic nie będzie takie jak wcześniej, zmienią się ludzie, którzy pozornie wiedzą o sobie już wszystko. Zmieni się świat, który z pozoru doskonale już znają, zmienimy się w końcu także my, kiedy odkryjemy odpowiedzi na pytania, których nie potrafiliśmy wcześniej nawet zadać.

Pierwsze miejsce na naszej lipcowej liście książkowych hitów z pewnością Was nie zaskoczyło. Czy któryś z opisanych tytułów znajdzie się także na Waszej, letniej półce z książkami?

Przeczytaj również Książkowe hity z lipca: Top11 – Część 1.

Przeczytaj także