Gdzie się wybrać na majówkę w Polsce? Książki o tematyce podróżniczej – 5 nowości

Na majówkę – na wędrówkę! Miejmy nadzieję, że wiosna wreszcie weźmie się do roboty i pogoda będzie sprzyjać majowym wypadom. Gdzie jechać na weekend (i nie tylko) w Polsce? Poniżej przygotowałam dla Was książki o tematyce podróżniczej, które z pewnością pomogą wytyczyć cel wiosennych wycieczek.

Książki o tematyce podróżniczej - nowości na maj 2021

Książki o tematyce podróżniczej – co warto zwiedzić w Polsce?

Katarzyna Węgrzyn Gdzie w Polsce na weekend Książki o tematyce podróżniczej – nowości

Gdzie w Polsce na weekend
Katarzyna Węgrzyn

Gdzie na weekend? W tej książce znajdziecie aż 100 wycieczkowych propozycji z całego kraju. A wśród nich: góry, parki narodowe, zamki, ruiny zamków, kopalnie, parki rozrywki, klimatyczne miasteczka, niezwykłe miejsca, nietypowe muzea, militaria, plaże, twierdze oraz jaskinie. Jest w czym wybierać!

Premiera: 5 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Gdzie w Polsce na weekend >>

 

Sylwia Kawalerowicz Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk

Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk
Sylwia Kawalerowicz 

Czwarta część bestsellerowej serii Odetchnij do miasta. W przewodniku znajdziemy informacje o miejscach noclegowych i lokalnych restauracjach Dolnego Śląska, pomysły na spędzanie wolnego czasu w tym rejonie, a także wywiady ze specjalistami tego regionu.

Premiera: 14 kwietnia 2021 r.
Link do książki: Odetchnij od miasta. Dolny Śląsk >>

Adrian Markowski Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami Książki o tematyce podróżniczej – nowości

Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami
Adrian Markowski

A może jednak rzucić wszystko i wyjechać wiadomo gdzie? 😉 Autor przewodnika prowadzi nas po drogach i bezdrożach Bieszczad, wskazując znane szlaki oraz mało uczęszczane, poboczne ścieżki. Jeśli chcecie dać się porwać niepowtarzalnemu, magicznemu klimatowi Bieszczad, ta książka z pewnością przypadnie Wam do gustu.

Premiera: 6 maja 2021 r.
Link do książki: Bieszczady. Dla tych, którzy lubią chodzić własnymi drogami >>

Mikołaj Gospodarek Bucket list Polska. 365 nieoczywistych miejsc

Bucket list Polska. 365 nieoczywistych miejsc
Mikołaj Gospodarek

„Bucket list”, czyli lista rzeczy do zrobienia przed kopnięciem w kalendarz (w wersji anglojęzycznej przed kopnięciem w wiadro, stąd „bucket”) – tu w wersji turystycznej. Odwiedzenie 365 miejsc, czyli po jednym na każdy dzień roku to raczej mission impossible, ale spokojnie można te wycieczki rozłożyć na dłuższy czas. 🙂 W przewodniku znajdziemy namiary na ciekawe zakątki z całej Polski, uzupełnione pięknymi zdjęciami.

Premiera: 24 marca 2021 r.
Link do książki: Bucket list Polska. 365 nieoczywistych miejsc >>

Bernard Newman Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma

Rowerem przez II RP. Niezwykła podróż po kraju, którego już nie ma
Bernard Newman

Na koniec propozycja dla wszystkich, którzy nie mają ochoty ruszać się z miejsca. 🙂 Zamiast przemierzać Polskę wzdłuż i wszerz, możecie wyruszyć w podróż… w czasie na stronach tej książki. Dzięki temu reportażowi z 1934 r. (!) odkryjecie ciekawą perspektywę: ówczesny obraz naszej ojczyzny, widziany oczami Brytyjczyka. I to nie zwykłego pana Smitha, a Bernarda Newmana: weterana pierwszej wojny światowej, szpiega i cyklistę. W okresie międzywojennym odwiedził on na swym jednośladzie kilkadziesiąt krajów, a wrażenia opisał w formie poczytnych wówczas reportaży.

Premiera: 15 marca 2021 r.
Link do książki: Rowerem przez II RP >>

Zobacz także: 

Przeczytaj także