Książki o problemach nastolatków – nowości literatury młodzieżowej

Znacie komiksowy świat Hearstoppera wykreowany przez Alice Oseman? 24 sierpnia swoją premierę będzie miała najnowsza publikacja, której fabuła jest osadzona w tym uniwersum. Tym razem jednak nie będzie to historyjka obrazkowa, a opowiadanie pt. Nick i Charlie. Z okazji wydania tej historii postanowiliśmy przygotować miejsce, w którym znajdziecie książki o problemach nastolatków. Wśród nich nie zabraknie innych nowości literatury młodzieżowej.

Książki o problemach nastolatków na TaniaKsiazka.pl >>

Książki o problemach nastolatków – ciekawe młodzieżówki

Dorastanie i dojrzewanie to bardzo trudny czas. Wiedzą to nie tylko dorośli, którzy mają to już za sobą, ale również młodzież, która właśnie tego doświadcza. Burza hormonów, poszukiwanie własnej tożsamości i miejsca w świecie, odkrywanie seksualności, próba odnalezienia się w grupie rówieśniczej oraz łapanie wspólnego języka z dorosłymi to nie lada wyzwania.

Młodzież w każdym pokoleniu ma swoje trudności. Nie jest to domena jedynie nastolatków żyjących w latach 20. XXI wieku. Z tego też względu pisarze od dawna podejmowali ten nieskończenie aktualny temat w swoich powieściach. Niektóre z nich były „mocne”, jak chociażby My, dzieci z dworca Zoo Christiane Felscherinow czy Pamiętnik narkomanki Barbary Rosiek. Inne – lżejsze, jak np. kultowy Buszujący w zbożu Jeromego Salingera czy seria książek o rudowłosej Ani z Zielonego Wzgórza autorstwa Lucy Maud Montgomery.

Książki o problemach nastolatków na TaniaKsiazka.pl

Lata lecą, a w księgarniach co rusz pojawiają się książki o problemach nastolatków. Wiele z nich to bestsellery, jak chociażby wspomniana seria Heartstopper. Jeśli jesteście zainteresowani tym, co obecnie czytają młodzi ludzi lub sami macie naście lat i szukacie lustrzanego odbicia własnych przeżyć w perypetiach bohaterów literackich, koniecznie zajrzyjcie w to miejsce.

Stworzyliśmy listę tytułów, które poruszają różnorodne problemy młodych ludzi. Znajdziecie na niej m.in.:

Po więcej propozycji zajrzyjcie TUTAJ. Rozgośćcie się i uzupełniajcie swoje zakupowe koszyki 😉 .

Książki o problemach nastolatków na TaniaKsiazka.pl >>

Czytajcie także:

Przeczytaj także