Książki o himalaizmie w jednym miejscu

Zdobywanie wierzchołków największych gór jest jednym z największych wyzwań, jakie stawia przed sobą człowiek. Te książki, które tu znajdziecie, odkrywają przed nami, „ludźmi nizin”, tajemnice wypraw wysokogórskich, przedstawiają ich bohaterów, pasje, marzenia i problemy, z którymi musieli zmierzyć się podczas swoich słynnych wypraw, często uczestnicząc w wielkiej międzynarodowej rywalizacji.

Ja, pustelnik - kup na Taniaksiazka.plKsiążki o himalaizmie w jednym miejscu: Ja, pustelnik. Autobiografia Piotr Trybalski, Piotr Pustelnik

Niezwykła opowieść o polskim himalaiście, który w ciągu 20 lat zdobył aż czternaście ośmiotysięczników. Jednak nie jest to tylko opowieść o sukcesach, ale także o porażkach, o samotności, o długiej drodze na szczyt, którą wielu ludziom trudno jest zrozumieć.

Annapurna - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki o himalaizmie w jednym miejscu: Annapurna Maurice Herzog

Ta książka opowiada o wyprawie na Annapurna, która miała miejsce niemal pół wieku temu, ale właśnie dzięki relacji jej uczestnika można zrozumieć, co ludzi “pcha“ w góry i do udziału w wyprawach wysokogórskich. Autor opowiada o kulisach jednej z najsłynniejszych wypraw w historii światowego himalaizmu i cenie, jaką musiał za nią zapłacić.

Spod zamarzniętych powiek - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki o himalaizmie w jednym miejscu: Spod zamarzniętych powiek Dominik Szczepański, Adam Bielecki

Na historię Adama Bieleckiego czekało wielu miłośników wspinaczek wysokogórskich. Ten młody himalaista słynie z niesamowitej krzepy, niewiarygodnych umiejętności i wytrzymałości, która pozwoliła mu zdobywać największe góry świata. Okazuje się, że już jako nastolatek usłyszał, że może być najlepszy.

Kurtyka Sztuka wolności - kup na TaniaKsiazka.plKsiążki o himalaizmie w jednym miejscu: Kurtyka. Sztuka wolności Bernadette McDonald

Wojtek Kurtyka z pewnością wie coś o wolności, jaką czuję się na wierzchołkach gór. Jest jednym z najsłynniejszych polskich himalaistów. Jednak jest też jednym z najskromniejszych, o swoich dokonaniach przez długi czas nie chciał w ogóle opowiadać. W końcu dał się namówić. Sprawdźcie, jaka jest historia Wojtka Kurtyki, na którą czekał cały wspinaczkowy świat.

Najpopularniejsze książki o himalaizmie znajdziecie w tym miejscu. Odkryj świat, który dla wielu ludzi jest tajemniczy, niebezpieczny, ale przy tym niezwykle pociągający.

Książki o himalaizmie

 

Przeczytaj także