Książki, które zmieniają życie na lepsze

Czasem dochodzimy w życiu do takiego momentu, że czujemy brak. Czegoś, czego nawet nie potrafimy nazwać. Bo przecież mamy wszystko: dach nad głową, rodzinę, przyjaciół, mamy co jeść i nawet zdrowie dopisuje. Poczucie tej nienamierzalnej pustki bywa jednak tak dojmujące, że tracimy chęć do czegokolwiek. I w takich chwilach z pomocą może nam przyjść książka. To w niej nagle odnajdujemy sens, a spisane słowa wskazują nam współrzędne tej czarnej dziury, która zaczęła nas wsysać. A tym samym kierunek, w którym dobrze jest wyruszyć, by poczuć się inaczej, bardziej komfortowo w swojej rzeczywistości. Zobaczmy zatem trzy takie książki, które zmieniają życie na lepsze. 

Książki które zmieniają życie na lepsze

Książki, które zmieniają życie na lepsze

Warto zainwestować w rozwój duchowy, zanim staniemy pod ścianą, nad przepaścią i poczujemy, że zgubiliśmy cel. Pisząc o „inwestycji” nie mam na myśli środków finansowych. Chodzi mi bardziej o czas i przestrzeń na zajęcie się sobą. Dobrze jest po prostu się zatrzymać, wziąć głęboki oddech i wczytać w słowa mądrych tego świata, którzy znaleźli sposoby na szczęśliwe, piękne życie. Kto wie, może Twoje jutro będzie o wiele bardziej wartościowe, jeśli przeczytasz proponowane przeze mnie książki, które zmieniają życie na lepsze ? 😉 .

Potęga teraźniejszości Eckhart Tolle

Potęga teraźniejszości Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Pierwszą z nich jest Potęga teraźniejszości autorstwa Eckharta Tolle, który ma jasną receptę na odczuwanie życia w pełni – całkowite zanurzenie się w tym, co jest teraz:

Głęboko sobie uświadom, że obecna chwila jest wszystkim, co kiedykolwiek będzie ci dane. (…) Nic nigdy nie zdarzyło się w przeszłości; wszystko zdarzyło się Teraz. Nic nigdy nie zdarzy się w przyszłości; wszystko zdarzać się będzie Teraz.

Czy to jest proste do przyjęcia? Oczywiście, że nie, ponieważ codziennie niesiemy na swoich barkach przeszłość i planujemy przyszłość. Jednak autor przyjmuje rolę duchowego nauczyciela i przewodnika, trzymając czytelnika za rękę. Towarzyszy mu w drodze wypełnionej pytaniami, wątpliwościami i odpowiedziami, która prowadzi do samopoznania. Do spotkania ze sobą. Eckhart Tolle pisze o tym, o czym zapewne słyszałeś już niejednokrotnie – że Twoje życie zależy tylko od Ciebie i że tylko Ty masz na nie wpływ. Ukazuje tym samym piękno i wartość każdej pojedynczej, niepowtarzalnej chwili, którą masz w rękach i o której decydujesz. Zachęca, by zanurzyć się głęboko w pełnym przeżywaniu tego teraźniejszego momentu. By być prawdziwie obecnym.

Zaakceptuj – a później działaj. Zgódź się na wszystko, co niesie ze sobą teraźniejsza chwila, tak jakbyś sam ją skomponował. Zawsze działaj z nią w zgodzie, nigdy wbrew. Zaprzyjaźnij się z nią i sprzymierz, zamiast wypowiadać wojnę. Twoje życie ulegnie dzięki temu cudownej przemianie.

Tolle inspiruje do tego, by akceptować i wybaczać, a także wyzwolić się od natrętnych myśli. Zrezygnować z ciągłego mielenia w głowie tego, co było lub fantazjowania na temat tego co dopiero być może (najczęściej zaś nie) się wydarzy. A nade wszystko przestać czekać na szczęście, które dopiero ma nadejść. Jedyne, na co możesz czekać, to przesyłka, jeśli zamówisz książkę Potęga teraźniejszości, która jest dostępna w naszej księgarni, pod tym linkiem.

Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia Jaggi Sadhguru

Inżynieria wnętrza Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Kolejną książką, która zmienia życie na lepsze, jest pozycja Inżynieria wnętrza. Z joginem po radość życia autorstwa wizjonera, mistyka i jogina Sadhguru Jaggi Vasudeva. Ta fascynująca lektura prezentuje sprawdzone metody, które mogą całkowicie zrewolucjonizować Twój sposób postrzegania i myślenia. Sadghuru czerpie w niej z wielowiekowych doświadczeń jogi, w tym hatha-jogi, która jest wyrafinowanym systemem samorozwoju wykorzystującym i aktywizującym wewnętrzną energię w taki sposób, aby ciało i umysł były jak najbardziej wydajne. Wskazuje na pułapki umysłu i zachęca do ćwiczeń ułatwiających osiągnięcie autentycznej radości życia, szczegółowo je opisując w części praktycznej poświęconej ciału, umysłowi i energii.

Sam Sadhguru dzięki jodze doświadczył samandi, czyli głębokiego dobrostanu. I dlatego, bazując na własnym doświadczeniu, dzieli się  spostrzeżeniami, które przyszły do niego w tamtym momencie. Uważa on bowiem, że każdy z nas jest w stanie osiągnąć ten stan i że to joga właśnie jest narzędziem do kształtowania życia wewnętrznego, które może wyglądać dokładnie tak, jak zapragniesz.

Istnieje technika osiągania wewnętrznego dobrostanu – tworzenia chemicznej podstawy szczęśliwej egzystencji. To jeden z aspektów procesu, który nazywam „wewnętrzną inżynierią”. Jeśli działasz świadomie, możesz aktywować organizm w taki sposób, że zwykłe oddychanie staje się ogromną przyjemnością. Potrzebna jest tylko chęć, aby poświęcić nieco uwagi swojemu wewnętrznemu mechanizmowi.

*

Jeśli skierujesz się na zewnątrz, wyruszysz w niekończącą się podróż. Jeśli odwóricisz się ku wnętrzu, w jednej chwili będziesz u celu. W tej chwili wszystko się zmienia. W tej jednej chwili nie gonisz juz za radością. Zamiat tego twoje życie staje się ekspresją twojej radości.

Zaintrygowany? Książkę możesz zamówić w tym miejscu.

Przebudzenie Anthony de Mello

Przebudzenie Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Książka Przebudzenie to zbiór otwierających oczy rekolekcji, filozoficznych wykładów indyjskiego jezuity, mistyka i psychoterapeuty Anthony’ego de Mello. Jego słowa, zredagowane już po jego śmierci przez jego współpracownika i spadkobiercę, zabierają czytelnika w podróż w głąb siebie – do własnej psychiki i tego wrażliwego miejsca, jakim jest miłosierdzie. Autor udziela wskazówek i otwiera oczy na zapomniane często aspekty życia, powołując się na ponadczasowe, uniwersalne prawdy niezależne od żadnej religii, zachęca do samoobserwacji własnych reakcji, zachowań i myśli. W Przebudzeniu znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci zmienić siebie samego i swoje życie na lepsze, zacząć żyć w pełnej zgodzie ze sobą, z innymi ludźmi i otaczającym światem.

*

Gdyby ci nikt nie powiedział, że nie będąc kochanym, jest się nieszczęśliwym, byłbyś szczęśliwy. Jeszcze jedno złudzenie: że zewnętrzne zdarzenia lub inni ludzie mogą cię zranić. Nie mogą. To ty im dajesz taką władzę nad sobą.

*

Przypomnij sobie, jak pękało Ci serce, jak byłeś pewny, że już nigdy nie będziesz mógł być szczęśliwy po utracie kogoś lub czegoś, co stanowiło tak wielką wartość dla Ciebie. Czas mijał i pozbierałeś się całkiem dobrze, czyż nie tak było? „Zwyczajnie łudziłem się wierząc, że bez Ciebie nie będę mógł być szczęśliwy”.

*

Najważniejszą cechą miłości jest wolność. Z chwilą gdy pojawia się przymus, kontrola albo konflikt miłość umiera. Pomyśl na chwilę o tych wszystkich przymusach i kontrolach ze strony innych ludzi, którym poddajesz się, kiedy tak lękliwie żyjesz zgodnie z ich oczekiwaniami, by kupić ich miłość albo zyskać ich aprobatę, albo po prostu z obawy przed ich stratą.

Jeśli pragniesz odnaleźć w sobie więcej empatii i miłości, dobra i pokoju, podążać drogą ku zmianie i przebudzeniu, koniecznie zamów książkę Anthony’ego de Mello, która czeka na Ciebie pod tym linkiem.

***

Od tych trzech przewodników warto zacząć podróż do lepszego życia. Polecam wszystkim, zwłaszcza że na taką wycieczkę nie trzeba szykować specjalnej walizki i kupować biletów lotniczych!

Powiązane artykuły:

Przeczytaj także