Książki, które nie pozwalają w nocy spać – część 2

Książkowe bestsellery, które nie pozwalają w nocy spać: część 2. Zapraszam do lektury!
Dziesięć płytkich oddechów5. Dziesięć płytkich oddechów, K A Tucker

Niektóre książki zostają w naszej pamięci jako obrazy. Pamiętamy poszczególne sceny, poszczególnych bohaterów i emocje, które towarzyszyły nam, kiedy powoli odkrywaliśmy kolejne karty opowiadanej historii. Jeżeli taki obraz pozostaje i wciąż możemy go przywołać po jakimś czasie, to oznacza, że mieliśmy w rękach wspaniałą książkę. Dziesięć płytkich oddechów to jeden z najlepszych i najlepiej ocenianych tytułów z gatunku New Adult, dumnie zajmujący czołowe zestawienia na listach: książkowe bestsellery. W tej książce gorący wątek miłosny przeplata się z bardzo poważnymi tematami takimi jak: życie po śmierci bliskich osób, radzenie sobie z tęsknotą i żalem oraz branie odpowiedzialności, za innych, kiedy sami jeszcze w środku czujemy się dziećmi. Główna bohaterka, Kacey, z przeszłości stara się pamiętać tylko jedną rzecz, której nauczyła ją mama: jeżeli dzieje się coś bardzo złego, weź 10 płytkich oddechów. Poza tym, wymazała całą bolesną przeszłość i stara się rozpocząć nowe życie. Spotyka jednak chłopaka, który jakimś cudem niszczy mury, które zbudowała i łączy mosty, które chciała zerwać. Jednak okazuje się, że Trent ma związek z jej przeszłością, a kiedy prawda ujrzy światło dzienne, ich rodząca się miłość, może tego nie przetrwać.

Buntownik4. Buntownik, Jay Crownover

Buntownik to książka o miłości, która wszystko wytrzyma i o ratowaniu siebie nawzajem, kiedy wydaje się, że nie ma nic, czego moglibyśmy się uchwycić. Czytanie jej to jak delektowanie się ulubioną kawą, w cichej kawiarence nad morzem lub szybki bieg bez tchu przez las w letni poranek. Buntownik to historia Rula Archera, który nie może pogodzić się ze śmiercią brata bliźniaka. Jego rodzina jest w rozsypce, a on próbuje radzić sobie z tą sytuacją na swój sposób. Nie pomaga mu w tym dziewczyna jego byłego brata, Shaw, która za wszelką cenę próbuje posklejać roztrzaskaną rodzinę. Zależy jej na tym, ponieważ właśnie Archerowie uratowali ją przed laty przed nieszczęśliwym dzieciństwem i przyjęli jak członka własnej rodziny. Teraz Shaw musi znosić buntowniczy i rozwiązły tryb życia Rula, co jest dla niej tym bardziej bolesne, że naprawdę kochała zawsze tylko jego. Dla Rula z kolei, dziewczyna jest chodzącym ideałem, który nie pasuje, do niczego, co jest dla niego ważne w jego obecnym życiu. Jednak okazuje się, że tylko oni oboje, tak różni od siebie, mogą uratować siebie nawzajem. Książka pełna jest intensywnych, ekscytujących scen, które zostaną w Waszej pamięci na długo i sprawią, że schowacie wszystkie zegarki, ignorując nieubłaganie zbliżający się świt.

Piękny drań3. Piękny drań, Christina Lauren

Piękny drań to zdecydowanie propozycja dla wielbicielek Greya. Łączy je nie tylko przynależność do dumnej zakładki wielu księgarni pod tytułem: książkowe bestsellery ale także obecność gorącego i niezwykle wciągającego romansu. Ta historia po prostu aż kipi od sexu i nie jest banalna ani płytka. Bennetta Ryana i Chloe Mills łączy relacja czysto zawodowa. On jest jej szefem, ona jego asystentką. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że współpracują korespondencyjnie i nigdy się nie widzieli… do czasu. Kiedy się spotkają, będą próbowali zachować pozory czystej, zwykłej relacji zawodowej, ponieważ pozory to jedyne co im pozostanie. Książka może wydawać się banalna i pachnieć dobrze znaną fabułą, ale Christina Lauren naprawdę dobrze się spisała oferując nam elektryzujący i pełen namiętności romans, oparty, a jakże, na mojej ulubionej relacji literackiej, czyli początkowej niechęci, która z czasem przeradza się w coś więcej.

Szeptem2. Szeptem, Becca Fitzpatrick

Szeptem (ang. Hush Hush) pojawiało się w wielu zestawieniach (w tym książkowe bestsellery), które przeglądałam poszukując kolejnej książki do czytania. Jednak za każdym razem myślałam: to nie dla mnie. Jeszcze wtedy nie byłam fanką wątków paranormalnych i takie książki od razu z góry przekreślałam. Jakże mogłam się tak pomylić!? Seria Szeptem to mroczna, wciągająca, wciskająca w fotel historia pewnej elektryzującej miłości, która rozgrywa się na granicy dwóch światów: tego widocznego gołym okiem i tego, który mogą dostrzec tylko wybrani. Patch jest licealnym ideałem: tajemniczy, przystojny i wpatrzony tylko w jedną dziewczynę. Nora nie może mu się oprzeć, chociaż wcześniej, żaden chłopak nie wzbudzał jej zainteresowania. Okazuje się jednak, że Patch nie jest taki zwyczajny i pokaże Norze świat, o którego istnieniu nie miała pojęcia, tak jak dla mnie Becca Fitzpatrick pokazała gatunek książek, które wprowadziły mnie na nowy poziom literackiej rozrywki. Dzięki, Becca!

Czy wspominałam że Cię kocham? Tom 11. Czy wspominałam że Cię kocham? Tom 1,Estelle Maskame

Wiem, co teraz myślicie, że ja po prostu uwielbiam romansidła. No cóż… nie będę kłamać. Kiedyś ten gatunek omijałam szerokim łukiem, dzisiaj zaczytuje się we wszelkich jego możliwych odsłonach. Czy wspominałam że Cię kocham? to książka napisana przez bardzo młodą dziewczynę, która szybko podpisała swój pierwszy kontrakt wydawniczy i postanowiła rzucić szkołę i poświęcić się pisaniu. Z pewnością rodzice nie postawiliby jej za wzór swoim nastoletnim córkom, ale trzeba przyznać, że dziewczyna ma talent. Książka jest nie tylko połączeniem zakazanej miłości dwojga młodych ludzi, ale także nieco mroczną odsłoną nastoletniego życia. Rodzice Eden się rozwiedli i teraz ona ma zamieszkać z nową rodziną jednego z nich. Jej ociec ponownie się ożenił i w ten sposób Eden zyskuje trzech nastoletnich, przyrodnich braci. Jeden z nich, Tyler Bruce, to typowy bad boy, buntowniczy i nieprzystępny. Jednak przyciąga dziewczynę jak rozpalona żarówka ćmę i nic, co ma cokolwiek wspólnego z rozsądkiem, nie będzie w stanie tego przerwać.

Z niektórymi książkami nie możemy się rozstać. Po prostu musimy wiedzieć, co było dalej i żaden tykający zegar nas do tego nie zniechęci. Takie książki towarzyszą nam wtedy w nocy, kiedy słychać już tylko oddychającą swoim własnym rytmem ciszę. My jednak nie słyszymy tych dźwięków, pochłaniają nas zdarzenia i postacie, które całkowicie wciągają nas do swojego świata. Nie bez powodu takie książki, to później światowe, książkowe bestsellery. Ich autorzy stworzyli krajobraz, który bezsprzecznie zasługuje na naszą uwagę i postacie, które ożyły na naszych oczach, oferując nam kilkanaście wspaniałych godzin cudownej, książkowej fiesty.

Przeczytaj również Książki, które nie pozwalają w nocy spać – część 1

Przeczytaj także