Książki J.K. Rowling do 40% taniej

Czy wiecie, co świętujemy 31 lipca? 31 lipca swoje urodziny obchodzi J.K. Rowling oraz stworzony przez nią bohater, ulubieniec dzieci, młodzieży i dorosłych, Harry Potter! My też świętujemy razem z nimi i mamy dla Was coś specjalnego. 😉

Książki J.K. Rowling do 40% taniej. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Książki J.K. Rowling do 40% taniej >>

Przygotowaliśmy promocję na wszystkie książki J.K. Rowling/Robert Galbrait. W księgarni TaniaKsiazka.pl możesz je kupić nawet do 40% taniej.

Joanne Kathleen Rowling, obecnie Joanne Murray (Kathleen to imię jej babci, a po wyjściu za mąż przyjęła nazwisko męża) zasłynęła jako autorka serii książek o przygodach Harrego Pottera. To bohater, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać, bo znają go chyba wszyscy na świecie. Seria nadal, już ponad dekadę od publikacji ostatniej części w 2007 roku (polskie wydanie 2008) jest niezwykle popularna. Fenomenalne jest to, że nowe książki nawiązujące do stworzonego przez Rowling świata czarodziejów, cały czas są wydarzeniami czytelniczymi.

Czy wiecie o tym, że pierwszy tom Harrego Pottera został odrzucony przez 12 wydawców? Dopiero wydawnictwo Bloomsbury Publishing dało szansę też książce. Pierwsze wydanie liczyło zaledwie 500 egzemplarzy. W lipcu tego roku jeden z nich został sprzedany na aukcji za 56,25 tys. funtów (ok. 280 tys. złotych). Jego pierwszą właścicielką była Brytyjka, która jako jedenastolatka kupiła tę książkę na dworcu za niespełna 11 funtów. Wydanie zawiera liczne literówki, a na okładce widnieje Joanne, a nie J.K. Rowling.

Książki jubilatki są chętnie ekranizowane, a każdy film przyciąga przed ekrany tłumy. Jesienią, 16 listopada w polskich kinach pojawi się kolejny film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, którego akcja ma miejsce w świecie czarodziejów. Do sieci niedawno trafił zwiastun tej produkcji.

Rowling to nie tylko autorka książek fantasy. Pod pseudonimem Robert Galbrait wydała serię kryminalną, której bohaterem jest Cormoran Strike. Udowodniła tym samym, że świetnie sobie radzi też z opowieściami dla dorosłych, których fabuła osadzona jest w świecie rzeczywistym.

Wszystkie książki J.K. Rowling do 40% taniej >>

Jeżeli tak jak my jesteście fanami jej książek, to spieszcie się, żeby skorzystać z tej promocji, bo obowiązuje tylko do 6 sierpnia!

Książki J.K. Rowling do 40% taniej. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Przeczytaj także