Książki dla dzieci rozwijające wyobraźnię

Kiedy dzieci czytają książkę, lub kiedy słuchają jak my im czytamy, wkraczają w świat własnej wyobraźni. Czytając setce dzieci tą samą książkę, możemy mieć pewność, że każde z nich przedstawiony w niej świat widzi zupełnie inaczej. Tak właśnie działa wyobraźnia, to takie sekretne drzwi do niezwykłego świata, które posiada każdy z nas, a dzięki czytaniu książek można je bez końca otwierać.

Przygotowaliśmy dla Was listę książek, które naszym zdaniem najbardziej rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jeżeli chcielibyście dodać jakąś książkę do tej listy, piszcie śmiało w komentarzach. Startujemy od numeru 6.

6. Baśnie

9788375175219Autorzy:
Kieś-Kokocińska Katarzyna
Zagnińska Maria

Wkroczenie w świat Baśni bez wyobraźni jest niemożliwy. Bez jej użycia nie zobaczymy małej dziewczynki, która może się zmieścić w łupinie orzecha, ani Kreta, który chce ją poślubić. Nie spotkamy Elfów i niedobrej Ropuchy. A więc zalećmy dzieciom włączenie wyobraźni i zapoznajmy je z małą Calineczką i jej przygodami.

5. Mira i potwory 1 Więzy krwi

49395501059KSAutor: Stefan Ljungqvist

Nie ma nic bardziej przerażającego dla dzieci niż potwory… Jednak większość dzieci, potrafi przełamać swój strach na rzecz ciekawości. Tytułowa Mira zdecydowanie nie jest zwykłą dziewczynką. Posiada niezwykłą umiejętność, która odróżnia ją od innych dzieci. W nocy przestaje być dziewczynką i zmienia się…no właśnie w co? Obowiązkowa propozycja na liście książek dla dzieci rozwijających wyobraźnię.

4. Strażnicy Tom 1. Szkatułka i ważka

9788328025349Autor: Ted Sanders

Wyobraźmy sobie, że posiadamy zupełnie niezwykły przedmiot: Szkatułkę, która coś nam obiecuje. Ktoś inny posiada ważkę, która pozwala tej osobie coś niezwykłego robić. To tylko niektóre elementy tej fantastycznej książki dla dzieci, która zapiera dech w piersiach, każe się porządnie nagłowić i strasznie potrafi nas zmartwić… kiedy się już kończy.

3. Opowieści z Narnii

52019901350KSAutor: Clive Staples Lewis

W książkach Clive’a Staples Lewisa dokładnie wiemy, kiedy dzieci wkraczają w magiczny świat własnej wyobraźni. To ten moment, kiedy bohaterowie książki: Zuzanna, Piotr, Łucja i Edmund otwierają drzwi starej szafy i znajdują w niej przejście do zupełnie niesamowitego miejsca – magicznej Narnii.

2. Harry Potter i kamień filozoficzny


32672901350KSAutor: Joanne Kathleen Rowling

Harry, Harry. Wszystko w książkach o młodym czarodzieju jest magiczne: Ulica pokątna, Hogward, proszek Fiuu, zaklęcie Patronusa. Jednak tak naprawdę magiczna jest moc tej książki do wyczarowywania zupełnie nietuzinkowych miejsc, postaci i zdarzeń.

1. Bajki robotów

55947000153KSAutor: Stanisław Lem

Dla Stanisława Lema czas się zatrzymał. Dzięki ogromnej przenikliwości, ciekawości świata, zdolności do przewidywania postępu techniki i kierunku rozwoju społeczeństw w aspekcie globalnym jego książki wciąż zachwycają aktualnością. Osiągnął coś, o czym marzy wielu: wynalazł maszynę do podróży w czasie, do której może wsiąść każdy z nas, czytając jego książkę. Każde pokolenie powinno znać Lema, to prawo, które wciąż obowiązuje 🙂 Zdecydowanie nasz numer jeden na liście książek dla dzieci rozwijających wyobraźnię.

Jakie książki Waszym zdaniem rozwijają wyobraźnię? Koniecznie dajcie znać!

Przeczytaj także