Książki Andrzeja Nowaka – Dzieje Polski

Książki Andrzeja Nowaka Dzieje Polski - zobacz na TaniaKsiazka.plKsiążki Andrzeja Nowaka są, a przynajmniej powinny być znane wszystkim miłośnikom polskiej historii. Za wszystkimi tekstami autora stoi jego olbrzymie doświadczenie, które zdobywał przez lata. Jest publicystą, historykiem, sowietologiem i profesorem nauk humanistycznych. Ale to oczywiście nie wszystko. Spełniał się również jako wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego czy redaktor naczelny Arki i Arcana. Trudno wyobrazić sobie, że jest ktoś, kto mógłby wiedzieć więcej o polskich dziejach.

Książki Andrzeja Nowaka – każdy znajdzie coś dla siebie

Zgadza się, bo umiejętne operowanie słowem Nowaka sprawia, że historia przestaje być suchymi faktami. To nie tylko daty, które zawsze wzbudzają przerażenie w odbiorcy. I mylą się przy pierwszej, lepszej okazji. Książki tego autora spełnią oczekiwania nie tylko dojrzałych i dorosłych Czytelników. Nadadzą się również dla młodych fascynatów historii naszego kraju. Nie ma więc znaczenia, czy poszukujecie kolejnych tomów, które zasilą Waszą wiedzę, czy dopiero rozpoczynacie przygodę z historią. Te książki zadowolą każdego, kto chce dowiedzieć się czegoś o przeszłości Polski.

Warto tutaj wspomnieć, że Andrzej Nowak specjalizuje się w historii i myśli politycznej Europy Wschodniej XIX i XX wieku, a także w historii stosunków polsko-rosyjskich. Zagadnienia więc obszerne i dostarczające mnóstwo materiałów do analizy i dyskusji.

Pierwsze kroki w świecie literatury Nowak stawiał za sprawą takich książek jak: Uległość czy niepodległość, Blaski i nędze życia w PRL czy Strachy i Lachy. To, co najwspanialsze w jego książkach to fakt, że łączy w nich nie tylko czasy minione. Porusza w nich także współczesne dzieje, dzięki czemu maluje obraz rodzimego kraju na przestrzeni wieków. O jego niezaprzeczalnym talencie oraz wiedzy merytorycznej świadczą liczne nagrody i wyróżnienia. Warto tutaj choćby wspomnieć o odznaczeniu Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto aż trzykrotnie otrzymał Nagrodę Rektora UJ za wybitne osiągnięcia naukowe.

Nie ma więc wątpliwości. Jeśli ktoś naprawdę interesuje się historią Polski lub dopiero chce zacząć tę przygodę, książki tego pisarza powinien mieć w domowej biblioteczce.

Całą twórczość Andrzeja Nowaka znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także