Książka Mściciel – Kevin Lacz

Interesują Was powieści wojenne? A co powiecie na powieści wojenne, napisane przez snajpera SEAL Team Three, najgroźniejszego oddziału SEALsów? Zgadza się, książka Mściciel to pozycja autorstwa Kevina Lacza, który należy do tej jednostki. Na polskim rynku pozycja będzie dostępna już od 27 stycznia 2021 roku i zainteresuje nawet najbardziej wymagających odbiorców. Autor pokazuje codzienność walki i służby tej elity elit sił specjalnych. Ekstremalne warunki, bezpardonowa walka i wyczerpujący wysiłek fizyczny to rzeczywistość trudna, wymagająca, ale też sprzyjająca budowaniu najsilniejszych więzi.

Książka Mściciel - kup na TaniaKsiazka.pl

Książka Mściciel – kilka słów o książce

W 2006 roku zachodni Irak był pogrążony w przemocy na tle religijnym, morale było niskie, a śmiertelnie niebezpieczna rebelia mogła zniweczyć skutki obalenia Saddama Husajna. W związku z tym, w celu wsparcia wysiłków zmierzających do opanowania stolicy prowincji Anbar, do walki w kluczowej batalii o Ramadi skierowano 3 Zespół SEAL. Jednak bitwa o Ramadi nie została wygrana wyłącznie przez SEALsów i jednostki specjalne. Tutaj nie było jednego wodza, który skutecznie powalił wroga na kolana. Ponieważ do zwycięstwa przyczyniły się wszystkie jednostki i ich żołnierze. Był to wspólny wysiłek wojsk lądowych, piechoty morskiej, marynarki i lotnictwa.

Kevin Lacz prezentuje czytelnikom historię tej współpracy i wysiłków, jakie musieli podjąć wojskowi. Oto co sam pisze:

Pokój, który wywalczyliśmy dom po domu, ulica po ulicy i pomieszczenie po pomieszczeniu, zawalił się w gruzy. Ci z nas, którzy tam walczyli, którzy tam krwawili i którzy stracili tam braci, mogą tylko mieć nadzieję, iż liczne lekcje wyniesione z Ramadi pewnego dnia posłużą za wskazówki, jak siły konwencjonalne i jednostki specjalne mogą pracować razem w celu odnoszenia zwycięstw na przyszłych polach walk.

Tym samym, jeśli szukacie wciągającej i realistycznej opowieści z pola walki, trafiliście idealnie. W końcu wiadomo, że to życie pisze najbardziej nieoczywiste scenariusze. Przypominam, że książka Mściciel będzie dostępna od 27 stycznia bieżącego roku. Znajdziecie ją tutaj. Jeszcze raz gorąco polecam ją wszystkim wielbicielom literatury wojennej. Koniecznie to sprawdźcie! Gwarantuję, że nie pożałujecie.

Przeczytaj także