Książka Marny – hit „New York Timesa”!

Książka Marny - kup na TaniaKsiazka.plKsiążka Marny to powieść, której autorem jest amerykański pisarz, Andrew Sean Greer. Warto tutaj wspomnieć, że prezentowana dziś powieść w 2018 roku została uhonorowana Nagrodą Pulitzera. Ponadto w błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera „New York Timesa” i stała się międzynarodowym hitem. Teraz, już 25 marca 2020 roku książka będzie dostępna także na polskim rynku. Przypadnie ona do gustu każdemu miłośnikowi beletrystyki i literatury pięknej. Jeśli zatem poszukujecie nietuzinkowych i wciągających opowieści, trafiliście idealnie. Koniecznie sprawdźcie, czego możecie spodziewać się po tej historii.

Książka Marny – kilka słów o fabule

Głównym bohaterem powieści jest Artur Marny, który już niedługo skończy pięćdziesiąt lat. Jako powieściopisarz w życiu niezbyt się sprawdził, żeby lekko to określić. Pewnego dnia otrzymuje on zaproszenie na ślub swojego byłego chłopaka, z którym niegdyś przeżył dziewięć długich lat. I nie wie, co powinien zrobić. Ponieważ z jednej strony nie może go przecież przyjąć, bo sytuacja będzie niezręczna. Jednak z drugiej nie może tak po prostu odmówić, bo wyglądałoby to żałośnie. W związku z tym mężczyzna zaczyna akceptować zaproszenia na konferencje, wykłady i inne wydarzenia literackie na całym świecie. Liczy na to, że tym sposobem uda mu się uciec od codziennych problemów i decyzji. W czasie podróży przez Francję, Indie, Niemcy i Japonię Artur prawie się zakochuje i niemalże umiera. I nadal nie chce stawić czoła trudnej sytuacji, z którą musi się zmierzyć.

Jednak czytelnicy, mimo wszystkich nieszczęść, nieporozumień, błędów i wpadek głównego bohatera, otrzymują niezwykle wzruszającą powieść o miłości. Andrew Sean Greer nie bez przyczyny stał się tak rozchwytywanym pisarzem i zapewnił sobie jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie literatury.

Przypominamy, że książka Marny będzie dostępna w sprzedaży na polskim rynku już od 25 marca bieżącego roku. Prezentowaną dziś powieść znajdziecie tutaj. Jeszcze raz gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom literatury pięknej i beletrystyki. Koniecznie to sprawdźcie i przekonajcie się sami, co takiego ma w sobie ta historia, iż zachwyca czytelników na całym świecie.

Przeczytaj także