Krótka historia o długiej miłości – już wkrótce!

Krótka historia o długiej miłości - kup na TaniaKsiazka.plKrótka historia o długiej miłości to niezwykle poruszający reportaż, który dostępny będzie od 13 lutego 2018 roku. Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu, ale również tym, którzy poszukują niecodziennych historii. Wiadomo nie od dzisiaj, że to życie pisze najlepsze scenariusze. Tak też jest i w tym przypadku. Los po raz kolejny udowadnia, że w tworzeniu niezwykłych i przejmujących opowieści nie ma sobie równych. Za stworzenie tej pozycji odpowiedzialne są Angelika Kuźniak, ceniona autorka wielu bestsellerów i reporterka oraz Ewelina Karpacz-Oboładze, która od wielu lat związana jest ze Studiem Reportażu i Dokumentem Polskiego Radia. Obie autorki mają na koncie liczne prestiżowe wyróżnienia i nagrody. Najnowszą publikacją udowadniają, że ich sukces w świecie reportażów i dziennikarstwa nie jest kwestią przypadku. Koniecznie sprawdźcie to sami!

Krótka historia o długiej miłości – prawdziwa miłość nie zna granic

Głównymi bohaterami tej historii są Mała i Ju, czyli Wiesława Pajdak, łączniczka i Jerzy Śmiechowski, żołnierz Polski Podziemnej. Oboje prowadzili morderczą walkę z niemieckim okupantem. Po II Wojnie Światowej za działalność niepodległościową zostali skazani na wiele lat stalinowskiego więzienia. I chociaż trudno w to uwierzyć, to właśnie to miejsce stało się początkiem ich wielkiej miłości.

Zawarcie znajomości nie należało do najłatwiejszych, ale do tej pory bohaterowie radzili sobie z większymi trudnościami. Na początku komunikowali się za pomocą alfabetu Morse’a. Kawałkiem metalu lub knykciem stukali w dzielącą ich ścianę. A pewnej nocy Mała opowiedziała Ju całą historię Tristana i Izoldy. Jednak los nie miał zamiaru ułatwiać im wspólnych kontaktów. Wkrótce zostali przeniesieni do innych więzień, jednak nawet taki ruch nie sprawił, że o sobie zapomnieli. Kiedy tylko mogli, pisali do siebie listy. A pierwszy raz, bez krat, siatek i zasuw, zobaczyli się na własnym ślubie.

Historia, w którą trudno uwierzyć i która wzbudza ogromne emocje. Bohaterowie tego reportażu udowadniają, że miłość jest niezwykle potężnym uczuciem, będącym w stanie przezwyciężyć liczne przeszkody.

Książkę pt. Krótka historia o długiej miłości znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także