Konkurenci się pani pozbyli, czyli Zofia Wilkońska i polityka

Przebojowa emerytka, Zofia Wilkońska, szturmem podbiła serca miłośników komedii kryminalnych. Czy wiecie, że w naszej księgarni możecie już znaleźć najnowszą odsłonę przygód tej żwawej staruszki? 1 marca swoją premierę miała nowa książka Jacka Galińskiego, Konkurenci się pani pozbyli.

Konkurenci się pani pozbyli - sprawdź

Konkurenci się pani pozbyli, czyli Wilkońska vs. polska polityka

W nowej komedii kryminalnej Jacka Galińskiego Zofia Wilkońska odkryje „uroki” naszej rodzimej polityki. Jako persona, która coraz budzi wokół siebie niemałe sensacje, emerytka wzbudza zainteresowanie politycznego podwórka. Przecież taka popularność nie może się zmarnować, koniecznie trzeba ją przekuć w głosy elektorskie! Zatem Wilkońska otrzymuje intratną propozycję: ma wystartować w zbliżających się wyborach parlamentarnych i to z nie byle jakiej listy, tylko Polskiej Partii Emerytów.

Wraz z jej pełnym specyficznego uroku wejściem do świata politycznego blichtru, piekiełka kampanii wyborczej, pojawi się mnóstwo zabawnych sytuacji. Jesteście ciekawi, jak będzie wyglądać starcie Wilkońska vs. polityka? Kto wyjdzie z niego zwycięsko albo przynajmniej z większym wdziękiem?

Inspiracji można szukać wszędzie

Poletko polskiej polityki to dość wdzięczny temat do ujęcia w powieści, a już zwłaszcza komedii kryminalnej. 😉 Galiński pełnymi garściami czerpie z tego, jak ta nasza, pełna iście sarmackiego uroku, polityka aktualnie wygląda. W tym świecie umieszcza swoją bohaterkę.

Niekontrolowane wybuchy śmiechu w czterech tomach

Konkurenci się pani pozbyli to już czwarta odsłona przygód Zofii Wilkońskiej, nieco zrzędliwej i łasej na plotki i ploteczki emerytowanej nauczycielki. Ta bohaterka już niejednokrotnie pokazała, że emerytów nie można lekceważyć. W serii okazały się też:

Co powiesz na chwilę relaksu z książką? I to takiego relaksu pełnego zabawnych sytuacji, które powodują niekontrolowane wybuchy śmiechu? Zofia Wilkońska bawi do łez! A jej zderzenie z politycznym (pół)światkiem może okazać się humorystyczną bombą. Najlepiej samemu się o tym przekonać: Konkurenci się pani pozbyli.

Jeżeli nie znasz jeszcze komedii kryminalnych Jacka Galińskiego, to warto zajrzeć w to miejsce: seria Zofia Wilkońska.

Przeczytaj także