Koniec warty, ostatni tom trylogii kryminalnej Stephena Kinga

koniecwartyKoniec warty to trzecia część detektywistycznej trylogii Stephena Kinga. Do sprzedaży trafi już 15 czerwca 2016 roku.

Nikt się nie spodziewał, że mistrz grozy spróbuje swoich sił w literaturze kryminalnej. Stało się to w 2014 roku, gdy ukazała się jego pierwsza powieść detektywistyczna. Od początku było wiadomo, że to nie jest jednorazowy wyskok autora. Pan Mercedes był pierwszym tomem nadchodzącej trylogii kryminalnej. W kolejnym roku w ręce czytelników trafił drugi tom Znalezione nie kradzione, a razem z nim starcia detektywa Billa Hodgesa z nowymi oprawcami. Ku zadowoleniu wszystkich fanów serii, na jej zakończenie nie trzeba będzie długo czekać. Do premiery trzeciego tomu, Koniec warty, pozostał niespełna miesiąc

W ostatniej odsłonie kryminalnej serii Stephena Kinga fabuła ponownie skupi się na potyczce emerytowanego detektywa Billa Hodgesa, ze znanym z pierwszego tomu, Panem Mercedesem. Brady Hartsfield jest sprawcą masakry, w której zginęło 8 osób a wiele zostało rannych. Morderca od kilku lat znajduje się jednak w Klinice Traumatycznych Uszkodzeń Mózgu. Uważany przez wszystkich za osobę, z którą nie ma żadnego kontaktu. Okoliczność ta stanowi dodatkowy element zaskoczenia. Bowiem Brady Hartsfield ma się świetnie i jest w pełni świadomy swoich czynów. Na dodatek okazuje się, że posiada niezwykłą moc, dzięki której może wpływać na innych. Nie wychodząc z pokoju jest w stanie dokonać zbrodni doskonałej. Posługując się pracownikami szpitala, realizuje swój plan zemsty. Na jego liście znajdują się także Bill Hodges oraz Holly Gibney. Czy wyjdą z tego cało?

Nie możecie przegapić finału, którego autorem jest jeden z najlepszych współczesnych pisarzy. 15 czerwca 2016 roku sięgnijcie po Koniec warty i przekonajcie jak zakończy się ta fascynująca historia.

Przeczytaj także