Koniec maskarady Samanthy Shannon – 4. tom serii Czas Żniw

Już niedługo w księgarniach pojawi się Koniec maskarady Samanthy Shannon, brytyjskiej autorki piszącej książki z gatunku fantastyki młodzieżowej. Będzie to już czwarty tom popularnej serii Czas Żniw, której akcja rozpoczyna się w postapokaliptycznym Londynie, w roku 2059. Główna bohaterka powieści, Paige Mahoney, zmuszona będzie zmierzyć się z kolejnymi śmiertelnymi niebezpieczeństwami.  Koniec maskarady Samanthy Shannon - 4. tom serii Czas Żniw

Koniec maskarady Samanthy Shannon

Paige Mahoney zdołała wyrwać się z łap swoich prześladowców i uniknąć śmierci. Jasnowidzka ucieka z Londynu do bezpiecznej kryjówki w Paryżu. W nowym mieście przeznaczenie wrzuca ją między inne frakcje walczące z totalitarnym Sajonem a złoczyńców, którzy są gotowi zabijać dla ocalenia marionetkowego imperium Refaitów.

Główna bohaterka jest zdeterminowana, aby realizować własne ambicje, które niekoniecznie pokrywają się z planami tajemniczego Programu Domino. Paige nawiązuje porozumienie z dawnym wrogiem, Arcturusem Mesarthimem i razem wyruszają na niebezpieczną misję, która zaprowadzi ich do paryskich katakumb, a nawet do Wersalu. Jeśli odniosą sukces, rebelia prawdopodobnie zmieni się w otwartą wojnę.

Imperium nieustannie przybiera na sile i stale rozszerza swoje granice, coraz bardziej zagrażając wolnemu światu. Paige po raz kolejny musi stanąć na wysokości zadania, mierząc się z koszmarnymi wspomnieniami z katowni Sajonu. Kobieta stara się także zrozumieć swoją więź z Arcturusem, która każdego dnia staje się coraz bardziej zażyła.

Premiera najnowszej książki Samanthy Shannon  jest zaplanowana na 16 czerwca 2021 roku. Powieść ukaże się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non.

Koniec maskarady możecie już teraz zamówić W TYM MIEJSCU.

Seria Czas Żniw

Jak dotąd w języku polskim ukazały się 3 części serii Czas Żniw. Jeśli chcecie nadrobić zaległości przed premierą najnowszej książki cyklu, poniżej znajdziecie poprzednie tomy:

Wszystkie książki Samanthy Shannon znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

Przeczytaj także