Kompletowanie zamówień – teraz jeszcze więcej informacji

Z końcem ubiegłego tygodnia wprowadziliśmy dla Was dwa dodatkowe e-maile informacyjne. Teraz będziecie jeszcze dokładniej informowani o postępie w realizacji złożonego zamówienia.

[To już było] Wysyłamy e-mail o złożeniu i wysłaniu zamówienia

Przypominam, że oprócz dwóch, poniżej opisanych, dodatkowych wiadomości, każdy Klient TaniaKsiazka.pl otrzymuje następujące e-maile:

  • e-mail z treścią zamówienia: wysyłany w ciągu ok. 15 minut od złożenia zamówienia – to potwierdzenie, że udało się poprawnie złożyć zamówienie;zawiera między innymi listę zamówionych produktów oraz dane adresowe, na które wyślemy zamówienie,
  • e-mail o zaksięgowaniu płatności – tę wiadomość wysyłamy tylko w przypadku, gdy zamówienie zostało opłacone z góry przelewem na konto lub za pośrednictwem szybkich płatności, a wpłata dotarła na nasze konto bankowe;
  • e-mail o wysłaniu paczki lub o możliwości odbioru zamówienia  – w przypadku wiadomości o wysłaniu przesyłki, w e-mailu znajduje się numer nadawczy przesyłki; w przypadku odbioru osobistego, w e-mailu zawarliśmy informacje pomocnicze odnośnie punktu odbioru: godziny otwarcia, adres punktu oraz pomocniczą mapkę.

Dodatkowo, Klient, który wyraża zgodę na wykorzystanie numeru telefonu komórkowego celem kontaktu w sprawie realizacji zamówienia, otrzymuje wiadomość sms o wysłaniu przesyłki lub możliwości odbioru osobistego. To świetna opcja na gorący letni czas, gdy nie sprawdzamy poczty codziennie!

Poniżej krótki opis tego, co znajdziecie w dodatkowych wiadomościach.

[Nowość] Dodatkowa wiadomość nr 1: skompletowanie zamówienia

Teraz, oprócz powyższych wiadomości, będziecie otrzymywać od nas również informację o skompletowaniu zamówienia, czyli zebraniu wszystkich produktów wchodzących w jego skład. E-mail o skompletowaniu zamówienia oznacza, że pracownik działu wysyłkowego sprawdził, czy produkty, które zostały zamówione są w dobrym stanie oraz przekazał kompletne zamówienie do spakowania.

Ten etap oznacza również, że do zamówienia został wystawiony dowód sprzedaży (paragon lub na życzenie – faktura). Paczka_TaniaKsiazka

[Nowość] Dodatkowa wiadomość nr 2: zamówienie oczekuje na przyjazd kuriera lub listonosza

Druga dodatkowa wiadomość, jaką otrzymacie, to informacja o przygotowaniu zamówienia do przyjazdu doręczyciela. Ta wiadomość oznacza, że zamówienie zostało spakowane przez naszych Specjalistów Od Trudnych Do Rozpakowania Ale Bezpiecznie Zapakowanych paczek. 😉 Zamówienie zostanie przekazane w ręce przedstawiciela firmy zajmującej się dostarczeniem przesyłki – kuriera dostarczającego paczkę do wskazanego paczkomatu czy kiosku Ruchu, listonosza lub kuriera.

W przypadku tej wiadomości również jest wyjątek – jeśli od otrzymania poprzedniej wiadomości minęło mniej niż 5 godzin, ta wiadomość zostanie pominięta, a w ciągu kilku godzin na skrzynkę TanioKsiążkowego Klienta wyślemy e-mail o wysłaniu zamówienia. Wiadomość ta będzie zawierała numer nadawczy przesyłki

Dwie ważne kwestie – to musisz wiedzieć!

1. Osoba, która odbiera od nas przesyłki, nie jest osobą, która będzie je do Was dostarczała.

Osobnik odbierający paczki, z reguły jest płci męskiej, a jego zadanie polega na dostarczeniu paczek do sortowni, z której paczki są rozwożone do poszczególnych miast i miejscowości. Osobnik odbierający paczki od nas nie będzie widział, ani kontaktował się z osobą, która doręczy Twoją przesyłkę.

Jeśli więc chcesz, by Twoja przesyłka została dostarczona w określonej godzinie, składając zamówienie, na etapie podawania adresie dostawy, w polu „firma” wpisz na przykład:

  • Kontakt tel. przed dostawą!
  • Dostarczyć w godz. 9-17

Nie oznacza to, że listonosz lub kurier dostosują się do wyrażonej prośby, ale znacznie zwiększy to prawdopodobieństwo, że tak będzie. 😉

2. Możemy więcej – wysłanie po 13 nie oznacza opóźnienia dostawy o dzień roboczy.

Każdego dnia wysyłamy setki paczek do naszych Klientów. Oznacza to, że każdego dnia, w drzwiach naszej firmy pojawiają się przedstawiciele firm przewoźniczych. To z kolei oznacza, że z każdą z tych firm mamy podpisaną umowę. Nie jest ważne, o której przyjedzie kurier lub listonosz – w umowach z doręczycielami mamy zapis, że każda paczka, nadana od nas czy to o godzinie 16, czy 18, trafi do dalszego etapu przesyłania tego samego dnia! Czyli jeśli kupując gdzieś indziej usłyszeliście, że paczki nadane po godzinie 13 będą dostarczone z jednodniowym opóźnieniem, kupując u nas, nie doświadczycie tej nieprzyjemności.

Zapraszamy na udane zakupy!

Książki do 9 zł

 

Przeczytaj także