Kobiety z książką – literatura kobieca

Kobiety z książką, mężczyźni czy dzieci to urzekający widok i wiedzą o tym wszyscy miłośnicy literatury. Po powieści warto sięgać, niezależnie od upodobań, co do gatunku. Każda bowiem przeczytana książka sprzyja rozwojowi naszego mózgu, poprawia koncentrację czy zwiększa zasób słownictwa. Jednak przede wszystkim literatura to źródło rozrywki, która zapewnia nam długie godziny wyciszenia i relaksu. Dzisiaj więc przygotowaliśmy zestawienie pozycji, które w szczególności przypadną do gustu wielbicielkom literatury kobiecej. Co nowego w romansach współczesnych i prozie obyczajowej? Koniecznie sprawdźcie!

Kobiety z książką – co czytać jesienią?

Melodia mgieł dziennych - kup na TaniaKsiazka.pl

Melodia mgieł dziennych Marta Bijan

Błękitno włosa Melodia jest jak tropikalny cyklon. Zachwyca i zwiastuje katastrofę. Niebanalny wizerunek i niezwykłe, poetyckie utwory wynoszą ją na szczyty popularności. Tymczasem pod scenicznym makijażem skrywa jednak pustkę i skłonność do uzależnień.

Es trzymała w szufladzie to, co dla niej najważniejsze: słowa i dźwięki. Ale tej szuflady już nie ma. Teraz jest menedżerką Melodii, a stopniowe stawanie się niewidzialną sprawia, że zaczyna wracać do bolesnych wspomnień z czasów, kiedy jeszcze była sobą. A marzenia dawały nadzieję.

Cud grudniowej nocy - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Cud grudniowej nocy Magdalena Mjacher

Czy grudniowa, magiczna noc sprawi, że w tej rodzinie pokolenia pięciu kobiet, stanie się cud? Magdalena nienawidzi świąt i ucieka w pracę przed bolesnymi wspomnieniami. Teresa marzy, by na chwilę przestać się martwić wszystkimi dookoła i móc zająć się sobą. Kamila musi poradzić sobie z nową rolą – partnerki i przyszłej matki. Kinga prowadzi życie, które idealne okazuje się tylko na Instagramie. Tymczasem Maria pragnie jednego – zgromadzić znów całą rodzinę przy wigilijnym stole.

Kobieta z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pierwsza taka Gwiazdka Karen Schaler

Haley uważa, że wyjazd na Gwiazdkowy Obóz to kompletna strata czasu. Przecież jest jeszcze tyle do zrobienia w pracy, by otrzymać upragniony awans. Jednak szef stawia jej ultimatum. Albo dziewczyna poczuje ducha świąt, albo nici z wielkiej, reklamowej kampanii W związku z tym Haley rusza do ukrytego w górach pensjonatu. A tam czeka na nią mnóstwo zaskakujących chwil.

Kobieta z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Pragnienia Ilona Gołębiewska

Janka i Wiktorię z pozoru różni dosłownie wszystko, ale łączy niewytłumaczalna chemia. Przypadkowo poznają się w klubie Hades 66. Ukradkowe spojrzenia, intrygująca rozmowa i zmysłowy taniec niemal natychmiast przeradzają się w pełen namiętności wieczór. Odtąd nie mogą przestać o sobie myśleć. Jednak wkrótce w życiu Janka zdarzy się coś, co zmieni je już na zawsze. Zrujnuje karierę, marzenia i dobrze zapowiadającą się przyszłość. Czy ta znajomość przetrwa w świetle takiego obrotu sprawy?

Ta chwila - kup na TaniaKsiazka.pl

Ta chwila Guillaume Musso

Lisa marzy, aby zostać aktorką. Jednak smutna codzienność zmusza ją do pracy w barze na Manhattanie. Pewnego wieczoru poznaje młodego lekarza, Arthura Costello. Raz po raz los styka ich ze sobą, aż wreszcie zaczyna rodzić się między nimi uczucie. Arthur nie jest jednak taki jak wszyscy. Za zamkniętymi drzwiami odziedziczonej przez niego latarni morskiej skrywa się straszliwy sekret. Łamiąc złożoną obietnicę, Arthur zdecydował się je otworzyć. A to, co za nimi znalazł, nie pozwala mu wieść normalnego życia.

Kobieta z książką - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zimowe serce Anna Wolf

Erick Walker nie wierzy w cuda. A jednak pewnego zimowego dnia tuż przed Bożym Narodzeniem zdarzyło się coś niezwykłego. Nieznajoma uratowała Ericka, kiedy jego samochód zsunął się ze skarpy prosto do rzeki. Nie wiedział, że była to Tara Willson, matka dwóch nastoletnich córek, która po rozstaniu z mężem borykała się z problemami finansowymi. W dodatku nie ufała ludziom, a w szczególności przedstawicielom płci męskiej. Rok później, przed kolejnym Bożym Narodzeniem, przypadkowo się spotykają. Jednak Tara nie rozpoznaje Ericka. On z kolei nie ma pojęcia, że to kobieta, której zawdzięcza życie.

Kiedy uciekam - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kiedy uciekam Aleksandra Rak

Dominika pomaga zupełnie obcej dziewczynie, a w ostatecznym rozrachunku ratuje jej tym życie. Lena ucieka od ludzi i wspomnień. Zraniona i zrozpaczona znalazła schronienie na Śląsku, a los niespodziewanie podrzucił jej szansę na odbudowanie zaufania do ludzi. Stadnina w Wyrach stała się jej drugim domem, a konie najlepszymi przyjaciółmi. Czy uda się jej tu powrócić do normalnego życia, a przeszłość da o sobie zapomnieć?

Przeczytaj także