Już jest! Ostatni trailer z filmu “Fantastyczne zwierzęta…” Dosłownie, wciska w fotel :)

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć trailer określany jako final, ukazał się wczoraj jako świeżutki prezent od Warner Bros. Przypomniał nam, za co kochamy Harry’ego Pottera. Jest niezwykły, niesamowity, po brzegi wypełniony magią, zupełnie jak walizka głównego bohatera wypełniona jest niesamowitymi stworzeniami. Jeżeli, jeszcze nie byliście pewni, czy pójdziecie na film, po tym trailerze będziecie już szykować pieniądze na popcorn.

Ta jesień naprawdę będzie należała do Harry’ego Pottera. 22 października ukaże się długo wyczekiwane polskie wydanie Harry’ego Pottera i Przeklętego Dziecka, a już 18 listopada na ekrany polskich kin wejdą Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Zaczyna się nowa era w twórczości Rowling, która na szczęście nie pożegnała się z nami wraz z zakończeniem serii o przygodach młodego czarodzieja.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć trailer

Najnowszy trailer daje nam ogromny wgląd w fabułę filmu, co jest tym cenniejsze, że film nie jest prawdziwą adaptacją istniejącej książki, a powstał na podstawie scenariusza napisanego przez Rowling. Tak więc tylko film będzie źródłem informacji, o tym, czego możemy spodziewać się po tytule Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Przynajmniej do premiery scenariusza w formie książkowej, która nastąpi dzień po premierze filmu.

Nowy trailer jest zdecydowanie bardziej wylewny jeżeli chodzi o wydarzenia, które zobaczymy w listopadzie w kinach.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć trailer – co naprawdę przytrafi się Scamanderowi

Dla przypomnienia dodam, że film opowiada historię Newta Scamandera, autora podręcznika, z którego później Harry Potter uczył się w Hogwarcie. Młody Scamander przybywa do Nowego Jorku z tajemniczą walizką. Okazuje się, że znajdują się w niej niezwykle dziwne stworzenia. Jedne są przemiłe i słodkie, inne to prawdziwe bestie. Problem polega na tym, że potwory mogą wkrótce wydostać się z walizki. Akcja filmu, w przeciwieństwie do przygód o Harrym Potterze, rozgrywa się przede wszystkim w świecie ludzi, znanych nam jako mugole.

W najnowszym trailerze poznajemy zwierzęta, których do tej pory nie było we wcześniejszych teaserach z filmu, np. słodkiego Niffler’a, który bardzo przypomina kreta. W filmie pojawią się też naprawdę groźne bestie, czego zapowiedzią jest ogromny potwór, przypominający smoka i latający ptak, przywodzący nam nieco na myśl feniksa Dumbledore’a.

Wątek romantyczny i nowy groźny czarodziej

Z najnowszego trailera dowiemy się także, że możemy liczyć na wątek romantyczny w filmie pomiędzy głównym bohaterem Newtem Scamanderem i Porpentiną Goldstein. Ale także Jacob Kowalski, grany przez Dan’ego Foglera, może liczyć na szybsze bicie serca. Ważnym wątkiem będzie ujawnienie kolejnego czarnego bohatera. Oprócz Graves’a, granego przez Colina Farrella, w filmie pada nazwisko: Gellert Grindelwald. To czarodziej posługujący się czarną magią, o którym Rowling wspomniała już w Harrym Potterze. Był on kiedyś przyjacielem Dumbledore’a, jednak ich relacja w pewnym momencie bardzo się popsuła.

Pierwsze wrażenia z finałowego trailera jest jednoznaczne: będziemy mieć do czynienia z niezwykle dużą ilością magii i to magii przez duże M:). Fani Rowling mogą powoli jej wybaczać zakończenie serii o Harrym, bo nowy czarodziej pojawi się w mieście, a jego nazwisko to Scamander.

Słyszę, jak odpowiadacie: tak, tak, ale dla pewności zapytam: wybieracie się na film?

Przeczytaj także