Język cierni – Leigh Bardugo

Język cierni - kup na TaniaKsiazka.plJęzyk cierni to nie lada gratka dla wszystkich miłośników literatury fantasy. Leigh Bardugo udało się stworzyć niezwykle klimatyczny i wciągający zbiór opowiadań, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym odbiorcom. Nie bez powodu książka autorki znalazła się na szczycie bestsellerowej listy New York Timesa. Dziś nazwisko pisarki jest rozpoznawane na całym świecie, a jej najnowsza publikacja wciąż wzbudza sensację i zdobywa coraz większe grono fanów.

Język cierni – miłość i prawda

Bardugo czerpała inspirację z wielu źródeł. Były to mity, baśnie i folklor, dzięki którym odbiorcy mają szansę zapoznać się z niezwykłymi historiami. Wartka akcja, zdrady, krwawe zemsty, akty poświęcenia i miłości – to wszystko składa się na fantastyczne przygody, które zostają w pamięci Czytelnika na dłużej. Mówi się, że miłość przemawia kwiatami, a prawda wymaga cierni. Jak jest naprawdę? Przekonajcie się sami!

Mroczny świat paktów zawieranych w blasku księżyca stoi przed Wami otworem. To również kraina nawiedzonych miast i wygłodniałych lasów. Tutaj każdy krok musi być stawiany z niezwykłą ostrożnością, bo nigdy nie wiadomo, co czai się za zakrętem. Bohaterowie spotykają przeróżne istoty. Zwierzęta z ludzkim głosem nikogo tu nie dziwią. Sytuacja podobnie wygląda z piernikowymi golemami. Ale to dopiero początek magicznych istot, z którymi przyjdzie mierzyć się odbiorcy wraz z głównymi postaciami.

Są tutaj także młode syreny, które przepięknym głosem przywołują śmiercionośne sztormy. I pewien tajemniczy strumień. Strumień, umiejący spełnić życzenie usychającego z miłości chłopaka. Jednak cena, jakiej zażąda magiczne źródło, będzie okrutna.

Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością Leigh Bardugo, najwyższy czas nadrobić zaległości. Zbiór opowiadań, który mamy przyjemność dziś Wam prezentować, bez wątpienia przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom fantastycznych historii. Znajdziecie tu mnóstwo ciekawych elementów, a zaskakujące zwroty akcji nie pozwolą się Wam nudzić. Krótkie opowieści idealnie sprawdzą się dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją czytelniczą przygodę, jak i tych, którzy nie potrafią wyobrazić sobie dnia bez książki.

Książkę pt. Język cierni znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także