Kto ty jesteś? Polak mały. Promocja na książki dla dzieci

Już za kilka dni będziemy obchodzić 100-lecie Niepodległości. To świetna okazja do tego, żeby przybliżyć najmłodszym odrobinę historii naszego kraju i elementy jego kultury. Bo czym właściwie jest Polska? I czym jest ta niepodległość? Kim byli nasi przodkowie? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziecie w książkach dla dzieci, które dla Was wybraliśmy.

Kto ty jesteś? Polak mały. Promocja na książki dla dzieci w TaniaKsiazka.pl >>

Kto ty jesteś? Polak mały. Promocja na książki dla dzieci – 37%

Mamy dla Was książki, które w jasny i przystępny sposób przybliżają historię Polski. Są tam też opowieści i narodowych bohaterach, ale nie tylko. Wybraliśmy też polskie legendy i podania, w których znajdziecie perełki kultury ludowej oraz najpiękniejsze polskie baśnie i wiersze. Bo przecież historia, to też ludzie i ich opowieści.

Warto zwrócić uwagę na te książki:

Polscy superbohaterowie. Maria Skłodowska-Curie Małgorzata Sobieszczak-Marciniak

Cykl Polscy Superbohaterowie przybliża młodszym Czytelnikom sylwetki Polaków, którzy mieli wpływ na historię Polski i świata. Ten tom skupia się na Marii Skłodowskiej-Curie, noblistki, wybitnej naukowczyni.

Z książki można się dowiedzieć kim prywatnie była Maria Skłodowska-Curie. Jak żyła i pracowała. Co lubiła i ceniła.

Ale historia… Mamy niepodległość! Grażyna Bąkiewicz

To jedna z książek z bogato ilustrowanej serii Ale historia… Młodzi Czytelnicy spotkają w niej Emilię Plater i Piłsudskiego.

Grupa nastolatków przeniesie się w czasie, żeby dowiedzieć się tego, czy Polacy zawdzięczają wolność sobie, czy sprzyjającej sytuacji międzynarodowej. To książka, która z humorem przekazuje fakty historyczne oraz ciekawostki.

Tytus, Romek i A’Tomek obchodzą 100-lecie odzyskania niepodległości Polski z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani Henryk Jerzy Chmielewski

Bohaterowie komiksu trafiają do roku 1806 i razem z generałem Dąbrowiskim wkraczają do Poznania. Będą podróżować przez Polskę, aż do 11 listopada 1918.

Najpiękniejsze baśnie polskie

To książka, w której znajdziecie najpiękniejsze polskie baśnie literackie. Są tam opowieści m.in.: Bolesława Prusa, Edmunda Jezierskiego, Ignacego Kraszewskiego, Lucjana Siemieńskiego.

To piękne opowieści takie jak: Kwiat paproci i Szklana Góra.

 

Promocja na książki dla dzieci „Kto ty jesteś. Polak mały” potrwa do 13 listopada.

Wszystkie książki objęte promocją znajdziecie tutaj >>

Kto ty jesteś? Polak mały. Promocja na książki dla dzieci w TaniaKsiazka.pl >>

Przeczytaj także