Jerzy Pilch – Portret młodej wenecjanki

Portret młodej wenecjankiPortret młodej wenecjanki Jerzego Pilcha to niezwykle porywająca powieść, której wróżymy niemały sukces. Jeśli lubicie tajemnicze i intrygujące charaktery, potrafiące nieźle namieszać w fabule, to trafiliście idealnie. Książka w sprzedaży pojawi się 3 lutego 2017 roku. Jerzy Pilch już niejednokrotnie udowodnił, że praktykę pisania i tworzenia wciągających historii opanował do perfekcji. Przekonajcie się, co tym razem przygotował dla miłośników swojej twórczości.

Portret młodej wenecjanki – opis fabuły

Trudno jednoznacznie określić, z czym styka się czytelnik. Czy jest to słownik samotności? A może Pilch serwuje prostą historię o miłosnym olśnieniu? A co jeśli są to wyznania arcymistrza rozpadu na temat dążenia do wielkiej miłości? Jedno wiemy na pewno. Jest to przewrotna, dramatyczna i zarazem poruszająca powieść.

Główny bohater to niedoszły historyk sztuki, któremu całe życie towarzyszyło obsesyjne poszukiwanie miłości. I pewnego dnia na swojej drodze spotyka młodą i olśniewającą Pralinę Pralinowicz. Dziewczyna zdaje się być żywą kopią młodej kobiety z obrazu Albrechta Drera. Studiuje psychologię a bohatera ujęła nie tylko urodą, ale także niepokojącym sposobem bycia i tajemniczością. Ponadto okazuje się, że Pralina przejawia niezwykły talent pisarski.

Jednak los chciał, iż tak szybko, jak między tą dwójką nawiązał się romans, równie szybko się skończył. Dlaczego? Czy dwójka bohaterów rzeczywiście pragnie miłości, czy raczej marzy o gwałtownym i efektownym rozstaniu? Kto tu kogo uwodzi, kto kogo zostawia, kto nad kim ma władzę? Czy Pralina rzeczywiście była miłością życia? I czy w ogóle była? Tak wiele pytań wymaga odpowiedzi.

Książkę Portret młodej wenecjanki znajdziecie tutaj. Polecamy gorąco! Miłośnicy twórczości Pilcha z pewnością nie będą zawiedzeni. Gwarantujemy również, że tą powieścią autor przekona również nieprzekonanych.

Przeczytaj także