Jedno słowo za dużo Abbie Greaves – nowość

Dosłownie przed chwilą na półkach księgarni pojawiła się najnowsza książka autorki bestsellerowych Cichych dniJedno słowo za dużo Abbie Greaves to trzymająca w napięciu psychologiczna powieść o tym, co takiego może się stać, gdy podczas silnego wzburzenia powiemy „odrobinę” więcej, niż powinniśmy. Biorąc pod uwagę, że autorka zajmuje się na co dzień analizą trudnych relacji rodzinnych, lektura ta dla wielu może stać się lustrem odbijającym ich własne doświadczenia. Jedno słowo za dużo Abbie Greaves Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jedno słowo za dużo Abbie Greaves

Główną bohaterką książki Jedno słowo za dużo Abbie Greaves jest Mary, która od siedmiu lat codziennie po skończeniu pracy jedzie na jedną z londyńskich stacji kolejowych i stoi tam do późnego wieczora, trzymając w rekach napis: Wróć do mnie, Jim. Mary jest pracownica jednego z supermarketów, a także pracuje jako wolontariuszką w lokalnym kryzysowym Telefonie Zaufania. Podczas jednego ze zwykłych dyżurów odbiera telefon i nie może uwierzyć, w to co słyszy. Po drugiej stronie słyszy bowiem swojego Jima. Czy to naprawdę on? Czy może stęskniona kobieta powoli zaczyna tracić zmysły?

Mary i Jim poznali się trzynaście lat wcześniej. Ona była śliczną, nieśmiałą dziewczyną, on przystojny i bogaty i połączyła ich miłość jak z filmowych romansów. Oboje dużo sobie nawzajem dają. Marty dzięki ukochanemu staje się bardziej pewna siebie i zaczyna spełniać marzenia o bycie artystką. On natomiast odnalazł w Mary swoją bezpieczną przystań. Ich idealne życie po paru latach zaczyna się jednak psuć, ponieważ Jim cierpi na chroniczną depresję, co mocno odbija się na Mary. Przychodzi moment, gdy ciężar, z którym zmaga się kobieta, jest tak duży, że wybucha, mówiąc o to jedno słowo za dużo… Jim po tym incydencie znika bez śladu. I to właśnie od tamtego momentu codziennie przyjeżdża na dworzec, czekając, aż jej ukochany do niej wróci.

Jeśli jesteś ciekawy finału tej opowieści, już teraz możesz zamówić książkę pod tym linkiem.

Zobacz także:

Przeczytaj także