Jakub Ćwiek Panie Czarowne – zapowiedź

Niecałe pół roku – zaledwie tyle musieliśmy czekać na nową powieść Jakuba Ćwieka. Po wydanej w marcu książce Drelich. Prosto w splot, już 1 września premierę będą miały Panie czarowne, które ukażą się nakładem Wydawnictwa Sine Qua Non.  

Panny czarowne Sprawdź nas TaniaKsiazka.pl>>

Panie czarowne

Jakub Ćwiek w swojej najnowszej powieści pt. Panie Czarowne prezentuje całkiem nową odsłonę swojej pisarskiej osobowości. To dojrzała, ważna opowieść o silnych kobietach i ochronie tego, co istotne w życiu, napisana z niezwykłą uważnością, szczerością i wrażliwością.

Jej akcja rozgrywa się w Głuchołazach, małym miasteczku na polsko-litewskim pograniczu, które może poszczycić się nieciekawą, aczkolwiek fascynującą historią. Otóż właśnie w tym miejscu w XVII wieku wieszano kobiety podejrzane o uprawianie czarów. Jak się można domyślić, większość z oskarżonych o czarną magię, które trafiały na stryczek, była niewinna. Jednak wśród skazanych były również te, które wiedzą więcej, i które choć umierają, wcale nie odchodzą tak łatwo jak dusze do raju…

Dwadzieścia dwie osoby – dwadzieścia kobiet i dwóch mężczyzn. Najstarsza z Pań imieniem Bunia znała ich wszystkich. Z trojgiem z nich wymieniała nawet swego czasu sekrety i… pocałunki. Siedmioro uprawiało, to co powszechnie nazywano „czarami”. Co takiego? W sumie nic specjalnego. Leczyli, dodawali sił, pomagali w problemach miłosnych i użyczali swych ust cichym szeptom zmarłych. Dwoje z nich dzisiaj by usłyszało, że są niespełna rozumu – w rzeczywistości jednak mieli tego rozumu zbyt wiele.

Kobiety, które widzą, wiedzą i czują więcej – wpisane w historię i żywą tkankę miasta. Mówią na siebie Panie Czarowne. I chociaż chciano je zniszczyć, one wciąż się odradzają i trwają po dziś dzień. Czy przez to ich historia, zatoczy koło w XXI wieku? Może się tak wydarzyć, że te, które mają w sobie moc, będą musiały stanąć oko w oko z wnukami mężczyzn, którzy próbowali je spalić.

***

Książka Panie Czarowne Jakuba Ćwieka do księgarni trafi 1 września, jednak w tym miejscu już teraz możesz zamówić swój egzemplarz przedpremierowo. Inne powieści pisarza są dostępne w naszej księgarni TaniaKsiazka.pl, pod tym linkiem.

Czytaj także:

Przeczytaj także