Jak nie zgubić dziecka w sieci – nowość

Współczesny świat niesie ze sobą wiele wyzwań. Przyczynia się do tego szczególnie rozwój nowych technologii, które są bardzo atrakcyjne. Przebywanie w rzeczywistości wirtualnej potrafi zająć wiele czasu w życiu dorosłego człowieka, zatem co mają powiedzieć dzieci, które są bardziej podatne na tego typu bodźce i mają mniejsze zdolności do samoregulacji?Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie to książka, która ma na celu pomóc rodzicom w ich cyfrowym rodzicielstwie.

Jak nie zgubić dziecka w sieci Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Jak nie zgubić dziecka w sieci

Technologia została stworzona po to, by ułatwiać nam życie. I rzeczywiście w większości przypadków właśnie do tego służy. Jednak jest ona nie tylko dobrodziejstwem, potrafi być również źródłem uzależnień i przyczyną wielu innych poważnych problemów. Gry komputerowe, Facebook, Instagram, Tik Tok to bardzo kuszące i fascynujące propozycje na spędzanie wolnego czasu. Czy jednak można z tym przesadzić? Czy dzieci mogą się w tym zgubić?

Każdy odpowiedzialny rodzic, którego dziecko zaczyna spędzać czas przed komputerem, tabletem czy smartfonem, zaczyna zadawać sobie pytania. „Czy zabraniać mu grać w gry komputerowe, ograniczać czas ekranowy i sprawdzać, jakie strony odwiedza? I jakie pułapki czyhają na nie w internecie?” Mikołaj Marcela i Zyta Czechowska pozbierali te najczęściej pojawiające się pytania i najbardziej nurtujące zagadnienia i stworzyli poradnik dla współczesnego rodzica. Jak nie zgubić dziecka w sieci. Rozwój, edukacja i bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Z tego wartościowego kompendium wiedzy dowiesz się m.in.: na czym polega współczesne cyfrowe dzieciństwo i czym jest cyfrowe rodzicielstwo. Jak nowe technolo­gie zmieniają nas samych i świat wokół nas? Jak wpływa­ją na sposób, w jaki się uczymy? I najważniejsze: jak nie zgubić swojego dziecka w sieci?

***

Zyta Czechowska – Nauczycielka Roku 2019 i ekspert w dziedzinie nauczania – Mikołaj Marcela udzielają odpowiedzi na wiele pytań, dotyczących poruszania się po cyfrowym świecie i przedstawiają wady i zalety nowych technologii. Nie ograniczają się jednak tylko do podawania suchych faktów. W książce tej bowiem znajdziesz zbiór praktycznych rozwiązań, które możesz wykorzystać w swoim domu, chcąc zredukować zagrożenia związane z internetem. Dzięki tej publikacji – sieć możesz zamienić w  sprzymierzeńca efektywnej edukacji i rozwoju swojego dziecka.

Książka Jak nie zgubić dziecka w sieci jest dostępna w naszej księgarni, w tym miejscu.

Zobacz także:

Przeczytaj także