Jak nie umrzeć – patolog sądowy radzi

Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy - kup na TaniaKsiazka.plJak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom literatury faktu i reportaży. Poza tym powody do zadowolenia mają wszyscy ci, którzy interesują się mało znanymi i nie do końca odkrytymi zawodami. Medycyna sądowa, działanie śledczych, patologów i kornerów to w ostatnich miesiącach i latach bardzo popularne książki. Nic więc dziwnego, że prezentowana dziś pozycja z miejsca stała się międzynarodowym hitem, w błyskawicznym tempie zyskując status bestsellera. Na polskim rynku książka będzie dostępna w sprzedaży od 29 stycznia 2020 roku. Jesteście ciekawi, czego możecie się po niej spodziewać? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Jak nie umrzeć – kilka słów o książce

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego mężczyźni toną trzy razy częściej niż kobiety? Albo ile groźnych bakterii może znajdować się na ubraniu waszego lekarza? A czy wiedzieliście, że najczęstszą przyczyną śmierci w czasie urlopu jest zawał serca?

Z dużym prawdopodobieństwem nie zabije was terrorysta, seryjny morderca czy klęska żywiołowa. Ponieważ do nagłej i gwałtownej śmierci często prowadzi po prostu bezmyślność, roztargnienie czy błędna ocena sytuacji. Tym samym wystarczy chwila nieuwagi, żeby skończyć w kostnicy. Dobrze o tym wie dr Jan Garavaglia, autorka książki, która od lat pracuje jako patolog sądowy. Okazuje się bowiem, że wielu jej „pacjentów”, mogłoby wciąż żyć, gdyby tylko byli bardziej rozważni. W swojej książce opowiada o tym, czego nauczyli ją zmarli. Jak nie trafić do prosektorium zbyt wcześnie. Ich historie pokażą Wam, jak unikać zagrożeń życia codziennego, przeżyć wakacje nad jeziorem, podróż do pracy lub pobyt w szpitalu.

Znajdziecie tu mnóstwo użytecznych i praktycznych porad. Nie ignorujcie lekkiego bólu zęba! Próchnica może doprowadzić do zgonu w ciągu zaledwie 10 dni. Zawsze sprawdzajcie, czy aptekarz wydał ci odpowiedni lek. Jego pomyłka może cię kosztować życie. I pod żadnym pozorem nie uchylajcie okna w samochodzie tylko do połowy. W razie wypadku właśnie ta szczelina może cię zabić.

Przypominamy, że książka pt. Jak nie umrzeć. Radzi patolog sądowy będzie dostępna w sprzedaży od 29 stycznia 2020 roku. Znajdziecie ją tutaj. Gorąco polecamy!

Przeczytaj także