“Kliknij na Roba Starka” czyli, co oferuje interaktywna wersja „Gry o Tron”

Nic dziwnego, że R.R. Martin, nie ma czasu, żeby skończyć swój najnowszy, 6-ty tom Wichry Zimy, skoro wciąż jednocześnie pracuje nad innymi projektami. Ostatnio światło dzienne ujrzała niezwykła gratka dla fanów GoT. Game of Thrones: Enhanced Edition, która zawiera rozszerzoną wersję pierwszego tomu słynnego cyklu, w którym “Wszyscy muszą umrzeć”. Jednak niepublikowane do tej pory fragmenty Gry o Tron to niejedyna atrakcja dla fanów.

Gra o Tron eBook – więcej niż czytanie książki

Wszystko, co Was zastanawia, wszystko, co jeszcze chcecie wiedzieć o Grze o Tron. Jest właśnie tutaj, w zasięgu Waszych palców

 powiedział R. R. Martin

Najnowsza wersja Gry o Tron, w formie interaktywnych e-Booków jest dostępna na platformie przygotowanej przez Apple. Ogromną zaletą wersji interaktywnej jest znaczne uproszczenie świata Westeros. Sama fabuła książek, jest na tyle skomplikowana i złożona, że orientowanie się we wszystkich wątkach dotyczących postaci i zdarzeń, nie jest proste. Teraz poznanie odpowiedzi na takie pytania jak: imię syna Stanisa Baratheon’a, czy jak umarła Szalona Królowa Aerys, będzie “kaszką z mleczkiem”.

eBook, jakiego jeszcze nie było

Interaktywne wersje poszczególnych tomów będą ukazywały się do marca 2017 roku. Na końcu każdej części książki, ukaże się fragment z najnowszego, 6-tego tomu sagi Wichry Zimy, na który fani czekają z takim zniecierpliwieniem. Wcześniej każdy fragment ukaże się się na oficjalnym blogu R R Martina.

W interaktywnej wersji książki, ogromną rolę odgrywają ilustracje. Przygotowało je wielu artystów, między innymi także tych, którzy pracowali nad ilustrowaną wersją Gry o Tron, której światowa premiera przewidziana jest na 18 października tego roku. Można także “kliknąć” na pogrubione imiona głównych postaci i otrzymać ich szczegółowy opis. Niezwykle pomocny jest także słownik, oraz drzewa genealogiczne poszczególnych rodów. Nie mogło także zabraknąć interaktywnych map, które robią niesamowite wrażenie.

eReadery “wyprą” książki papierowe?

Czy eBooki to przyszłość czytelnictwa? Są tacy, którzy stwierdzą, że papierowych książek nie da się zastąpić. Są jednak miejsca, do których tradycyjne książki nigdy nie dotrą. E-booki mają za sobą możliwości technologiczne, które potrafią zaoferować czytelnikom zupełnie nowe doświadczenia czytelnicze. Twórcy interaktywnej Gry o Tron, właśnie je wykorzystali i to z dużym rozmachem.

Game of Thrones: Enhanced Edition będzie do kupienia za 9,99$ i dostępna w formie eBooków na platformę Mac, iPody i iPhony.

13473480295_6946a28e9d_b

Przeczytaj także