Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko – Maciej Bernatowicz

Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko - kup na TaniaKsiazka.plHiszpania. Fiesta dobra na wszystko to wspaniała książka, która w niezwykły sposób ukazuje intrygujące zagadnienia na temat współczesnej Hiszpanii. Wszystko za sprawą wieloletniego doświadczenia autora. Maciej Bernatowicz w sposób lekki i przyjemny przybliża Czytelnikowi styl życia Hiszpanów i opisuje ich codzienne zwyczaje. I nakreśla ten obraz, biorąc pod uwagę zarówno wady, jak i godne pozazdroszczenia zalety. Jeśli interesują Was poszczególne kraje Europy i Hiszpania jest jednym z tych, o których chcielibyście dowiedzieć się więcej, koniecznie sprawdźcie tę pozycję.

 Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko – cała prawda

W kontekście tego gorącego kraju pojawia się mnóstwo zaskakujących i nierzadko trudnych pytań. Czy wracając z Katalonii, możemy powiedzieć, że byliśmy w Hiszpanii? Dlaczego najwspanialsze zabytki w tym kraju mają arabski rodowód? Jak Hiszpanie oceniają czasy podboju Ameryk i okres ich kolonizacji? A co z hiszpańską wojną domową, najtragiczniejszą w Europie XX wieku? To tylko nieliczne z rozterek, nad którymi zastanawia się każdy, kto chociaż trochę interesuje się losami Hiszpanii.

A dorzucić do tego można jeszcze sporą garść. Przyznajcie się, czy chociaż raz zastanawialiście się, dlaczego hiszpańska fiesta jest fenomenem na skalę światową? Bo trzeba przyznać, że tak właśnie jest. A sjesta? Znacie choćby jedną osobę, która nie pozazdrościłaby tego Hiszpanom? Jak widać, mieszkańcy tego kraju potrafią nie tylko dobrze się bawić, ale wiedzą również, jak dobrze odpocząć.

Znajdzie się tutaj także coś dla miłośników sportu, a dokładniej rozgrywek piłki nożnej. Będzie to mianowicie odpowiedź na pytanie: Dlaczego rywalizacją Realu Madryt z FC Barceloną żyje cały kraj?

Autor w książce porusza również temat Basków i przede wszystkim Katalończyków. Uwzględnia przy tym wiele aspektów jak: polityczny, społeczny, kulturowy czy sportowy.

Jeśli więc do tej pory poszukiwaliście książki, która dokładnie i przystępnie wyjaśni wam sytuację Hiszpanii, trafiliście idealnie. Hiszpania. Fiesta dobra na wszystko autorstwa Macieja Bernatowicza znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy ją wszystkim miłośnikom historii krajów Europy. Znajdziecie w niej wiele ciekawostek i mnóstwo odpowiedzi na trudne pytania oraz nie do końca jasne dla wszystkich kwestie.

Przeczytaj także