Historie warte opowiedzenia – biografie!

Zastanawiacie się, co nowego w książkach biograficznych? Po co warto sięgnąć w tym miesiącu? Dobrze się składa, ponieważ dziś mamy dla was historie warte opowiedzenia! A raczej książkowe propozycje, które w domowej biblioteczce powinien mieć każdy miłośnik biografii nietuzinkowych osobowości. Jesteśmy pewni, że prezentowane dziś historie znanych osobowości telewizyjnych, pisarzy czy aktorów, a nawet położnej, zainspirują was do dalszego działania. Te opowieści o wspaniałych ludziach dodają wiary w siebie, ale także udowadniają, że to życie pisze najbardziej nieprzewidywalne i szalone scenariusze. A życiorysy bohaterów dzisiejszych książek z pewnością zasługują na to, by usłyszało o nich szersze grono!

Historie warte opowiedzenia – sprawdź koniecznie!

Historie warte opowiedzenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Wszystkie korony Ewy Wachowicz

Ewa Wachowicz, Miss Polonia, która osiągnęła sukces nie tylko w konkursie piękności. Teraz to jedna z bardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych, która prowadzi popularny program kulinarny. O swoim życiu jednak mówi niewiele i próżno szukać wywiadów, które zdradzają jakieś szczegóły. Dlatego ta autobiografia to nie lada gratka dla wszystkich, którzy chcieliby poznać ją bliżej. I przekonać się, jak wielu trudnościom musiała stawić czoła, by znaleźć się na szczycie.

Położna. O mojej cioci Stanisławie Leszczyńskiej - kup na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Położna

To biografia Stanisławy Leszczyńskiej, która powstała z masy dokumentów, zapisków, wspomnień i zdjęć, które po śmierci synów Leszczyńskiej, trafiły w ręce Marii Stachurskiej. Kim naprawdę była słynna położna z Auschwitz-Birkenau? Oto opowieść nie o ikonie tylko o prostej kobiecie. Prostej, pełnej ciepła i zrozumienia dla drugiego człowieka, nawet tego najbardziej odczłowieczonego.

Historie warte opowiedzenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Odziedziczone marzenia

Młody Barack, syna białej Amerykanki i czarnego Kenijczyka, był wychowywany w latach sześćdziesiątych XX wieku w białej rodzinie i kulturowym tyglu Hawajów. Tym samym postanowił on udać się w podróż śladami ojca, którego nie zdążył poznać. Dzięki temu dotarł aż do sedna jego afrykańskiej tożsamości. Ta książka to nic innego jak zapis tej niezwykłej podróży.

Historie warte opowiedzenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Serca bicie

W tej biografii czytelnicy znajdą wspomnienia przyjaciół, artystów, rodziny, a także tych, którzy dzisiaj inspirują się twórczością Zauchy. Nie zabraknie też telegraficznego skrótu okoliczności śmierci artysty. Tutaj do głosu dochodzą świadkowie i zapisane w dokumentach zeznania.

Głos. Wojciech Mann - kup na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Głos

Wojciech Mann to nietuzinkowa osobowość i jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiej telewizji i radia. Dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, twórca tekstów do piosenek. Charakterystyczny, pogodny, szanowany i lubiany przez Polaków. Teraz czytelnicy mają okazję poznać go znacznie bliżej.

Tyrmand. Pisarz o białych oczach - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Tyrmand

Historia tego pisarza to doskonały materiał na sensacyjny film. Jego biografia prowadzi czytelników od moskiewskiego mrozu, przez Warszawskie zaułki, zgiełk Nowego Jorku, aż po słoneczną Kalifornię. Tyrmand cudem uniknął śmierci i zesłania na Sybir. Jednak zamiast tego wplątał się w inną zaskakującą historię i został skazany wraz z innymi Żydami na komorę gazową. I tu znów, po raz kolejny wywinął się śmierci. Biografia Tyrmanda pełna jest niepowtarzalnych postaci i przygód.

Historie warte opowiedzenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Osiecka

To najbardziej szczery i dokładny portret Agnieszki Osieckiej, jaki do tej pory pojawił się w sprzedaży. Czytelnicy nie zjadą tu jednak typowej biografii. Mogą za to liczyć na wspomnienia przyjaciółek artystki, fragmenty jej pamiętników, czy opowiadań i wierszy. Ponadto nie zabraknie tu również archiwalnych zdjęć, których autorką jest sama Osiecka.

Audrey Hepburn - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Audrey Hepburn

Słynna aktorka, ikona kina, jako matka, żona i córka. I jako kobieta, której nie wystarczyło bycie legendą. Postanowiła wykorzystać swoją sławę, aby pomagać biednym i pokrzywdzonym. Teraz jej syn przybliża odbiorcom tę niezwykłą i charakterystyczną postać światowego kina.

Tyszkiewicz. Portret damy - kup na TaniaKsiazka.pl

Historie warte opowiedzenia – Beata Tyszkiewicz

W tej biografii czytelnicy spojrzą na Beatę Tyszkiewicz oczami innych. O damie polskiego kina i teatru wypowiadają się m.in.: Daniel Olbrychski, Juliusz Machulski, Hanna Bakuła czy Iwona Pavlovič. A każde z nich zdradza nieznane dotąd fakty i wydarzenia z życia artystki. Ponadto nie zabraknie tu również rozmów z nieznajomymi, którzy rzucą znacznie więcej światła na portret Tyszkiewicz.

Przeczytaj także