Gwiazdkowy Prosiaczek J.K. Rowling już w październiku!

Czekacie na nowość dla dzieci od J.K. Rowling? Autorka przygotowała kolejną książkę dla młodszych czytelników spoza świata Harry’ego Pottera. Już jesienią w księgarniach będziecie mogli znaleźć najnowszą książkę od autorki bestsellerowej serii. Gwiazdkowy Prosiaczek to opowieść o niezwykłej przyjaźni i magii świąt.

Gwiazdkowy Prosiaczek J.K. Rowling już w październiku!

Gwiazdkowy Prosiaczek od J.K. Rowling

Głównym bohaterem najnowszej książki Rowling jest Jack. Chłopiec ma pluszowego przyjaciela Daj Prosia i jest do niego bardzo mocno przywiązany. Praktycznie wszystko robią razem: wspólnie przeżywają chwile najlepszej zabawy i największe smuteczki.

Jednak w Wigilię, która powinna być bardzo szczęśliwym dniem, DP nagle znika. Jack jest zrozpaczony i po stracie przyjaciela nikt i nic nie jest w stanie pocieszyć chłopca. Nawet nowa zabawka: Gwiazdkowy Prosiaczek.

Ale nie zapominajmy o tym, że w Wigilię dzieją się czary, a w wyjątkowych sytuacjach zabawki mogą ożyć. Utrata przyjaciela właśnie taką sytuacją jest. Gwiazdkowy Prosiaczek, nowa przytulanka chłopca, postanawia pomóc w odnalezieniu DP. Razem będą musieli udać się w pełną czarów podróż i czeka ich mnóstwo przygód.

Magia nie tylko od święta

Nowa książka dla dzieci J.K. Rowling to ciepła opowieść o budowaniu więzi, przyjaźni, potrzebie wzajemnego wsparcia oraz o odwadze i poświęceniu.

To wszystko zostało okraszone świąteczną magią, zatem jesteśmy pewni, że Gwiazdkowy Prosiaczek świetnie sprawdzi się w roli mikołajkowego lub gwiazdkowego prezentu dla dziecka. Choć jednocześnie jesteśmy przekonani, że ta książka świetnie sprawdzi się nie tylko jako okołoświąteczna lektura 😉

Gwiazdkowy Prosiaczek będzie mieć premierę 12 października, a polskie wydanie książki — podobnie jak innych książek dla dzieci Rowling — ukaże się nakładem Wydawnictwa Media Rodzina. Co prawda, do premiery jeszcze trochę czasu, ale przedsprzedaż już wystartowała, więc możecie ją zamówić tutaj: Gwiazdkowy Prosiaczek J.K. Rowling.

To już druga książka dla dzieci, w której Rowling, której akcja nie ma miejsca w świecie znanym z serii o Harrym Potterze. W zeszłym roku w księgarniach pojawił się Ikabog — po tę książkę zajrzyjcie tutaj.

Przeczytaj także