Gruzja w pół drogi do nieba – polecamy!

9788364505249Gruzja w pół drogi do nieba to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników odkrywania nowych miejsc. Autorka, Zofia Piłasiewicz to podróżniczka, która na koncie ma już sukces związany z książką pt. Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna. Tym razem pisarka przybliża czytelnikowi kraj z nad Kaukazu.

 Gruzja w pół drogi do nieba to…

…niezwykle barwnie opisana podróż do Gruzji. Myli się ten, kto myśli, iż jest to kolejny, klasyczny reportaż. Autorka zdaje relację nie tylko z przygód, które przeżyła. Wraca do przeszłości fundując czytelnikowi niesamowitą wyprawę przez historię tego wspaniałego kraju. Intrygująca opowieść o mitycznych Argonautach, wyprawiających się po złote runo. O kobietach niezwykle ważnych dla Gruzji jak królowa Tamara i święta Nino. Ale także tragiczna historia polskiego zesłańca, Karola Kalinowskiego oraz jego miłości do góralki Ezend. To tylko nieliczne wątki, które Zofia Piłasiewicz przeplata w sposób mistrzowski z barwnymi opisami gruzińskiej scenerii. Przepiękne pasma górskie, wąwozy, małe wioski, w których czas się zatrzymał. Autorka z niezwykłym wyczuciem omija wielkie miasta oraz cywilizację. Jeśli tam zagląda, to tylko na chwilę. Uwagę zaś skupia na kamienistych ścieżkach oraz piaszczystych duktach. Stara się być jak najbliżej natury, która na Kaukazie jest dzika oraz pierwotna.

Piłasiewicz dociera w miejsca, gdzie nie przeszedł jeszcze tłum turystów. Jej reportaż cechuje niezwykła ciekawość świata. A przede wszystkim szacunek do inności oraz Innego. Ponadto, Gruzja w pół drogi do nieba zawiera również niezwykle malownicze fotografie, które idealnie oddają klimat kraju.

Książkę tę gorąco polecamy nie tylko miłośnikom reportażu. Gruzja w pół drogi do nieba to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie kunszt pisarski.

Przeczytaj także