Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele – premiera we wrześniu

W ostatnich latach nad Wisłą toczy się głośna publiczna debata na temat Kościoła katolickiego, jego kondycji i roli w życiu społecznym. Głos w tej dyskusji zabrali także Stanisław Obirek i Artur Nowak, czyli autorzy książki pt. Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele.

Premiera reportażu zaplanowana jest na wrzesień, ale już dzisiaj znamy pierwsze szczegóły dotyczące zapowiadanej książki. Więcej informacji na jej temat znajdziecie poniżej.

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele - premiera we wrześniu

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele

Stanisław Obirek, teolog i były jezuita, oraz Artur Nowak, publicysta i prawnik (obrońca ofiar pedofilii), wspólnie wzięli na tapet funkcjonowanie Kościoła w Polsce.

Autorzy reportażu przyjrzeli się istniejącemu od wielu lat mechanizmowi działania instytucji Kościoła katolickiego. Wypunktowują jego nieprawidłowości, wysnuwając wnioski, które nie zapowiadają raczej perspektyw na zajście pozytywnych zmian.

Zmieniają się księża, zmieniają się biskupi, a patologie w polskim Kościele pozostają. Nierozliczone przestępstwa, w tym pedofilia, brak kontroli nad finansami, arbitralność awansów, wykluczenie kobiet, feudalny model władzy, afery seksualne, skorumpowani biskupi, rozpusta, kolesiostwo, cynizm, związki z władzą, hipokryzja…

fragment opisu od wydawcy

Gomora. Władza, strach i pieniądze w polskim Kościele – kiedy premiera?

Premiera reportażu Stanisława Obirka i Artura Nowaka odbędzie się 29 września 2021 roku.

Publikacja ukaże się nakładem Wydawnictwa Agora.

Książkę przedpremierowo możecie już teraz zamówić W TYM MIEJSCU.

Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie

Gomora powstała poniekąd jako uzupełnienie czy też kontynuacja głośnej książki francuskiego prawnika, politologa i dziennikarza Frederica Martela pt. Sodoma. Hipokryzja i władza w Watykanie.

Martel przeanalizował materiały gromadzone przez cztery lata w trzydziestu krajach. Jego reportaż (w Polsce wydany w 2019 roku przez Wydawnictwo Agora) rzucił nowe światło na kulisy Kościoła katolickiego, w szczególności na temat homoseksualizmu wśród księży.

Książkę Martela  znajdziecie POD TYM LINKIEM.

***

Zobacz także:

Przeczytaj także